صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی؛ برای ارتقاء فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، نیازمند پرداخت به موقع سهم نیم درصد شهرداری هستیم مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی، در دیدار با شهردار ارومیه، پرداخت سهم نیم درصد شهرداری را در توسعه فرهنگ کتاب ‌و کتابخوانی مؤثر دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با محمد حضرت‌پور، شهردار ارومیه دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، محمد حضرت‌پور، شهردار ارومیه با بیان اینکه ارتقای سطح آگاهی مردم یکی از مهمترین رویکردهای شهرداری ارومیه است، افزود: با افزایش فضای کتابخانه‌ای، دسترسی مردم در مناطق مختلف به کتاب بیشتر خواهد شد.
حضرت‌پور کتابخوانی را گام موثری در توسعه فرهنگ عنوان کرد و  افزود: باید تلاش کنیم تا مردم بتوانند به راحتی به کتابخانه‌ها دسترسی داشته باشند.
شهردار ارومیه اظهار داشت: شهرداری در راستای رسالت فرهنگی خود و اجرای قانون، تلاش خواهد کرد تعهدات خود در قبال کتابخانه های عمومی را انجام دهد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان‌غربی در این دیدار اظهار داشت: خوشبختانه شهرداری و شورای شهر ارومیه رویکردی فرهنگی دارند و امیدواریم با مساعدت شهرداری و اعضای شورا، کتابخانه‌های عمومی ارومیه از نظر کمی و کیفی ارتقاء پیدا کنند.
وی در ادامه با اشاره به سهم نیم‌ درصد کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها اضافه کرد:  شهرداری ارومیه همراه همیشگی کتابخانه‌های عمومی است و پرداخت به موقع سهم نیم درصد شهرداری در توسعه فرهنگ کتاب ‌و کتابخوانی مؤثر است.
استفاده از ظرفیت‌های خیرین کتابخانه‌ساز، نحوه پرداخت بدهی‌ شهرداری، وضعیت کتابخانه‌ علامه طباطبایی و توسعه همکاریهای متقابل از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود.