صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی؛ باید برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برنامه‌ریزی بلند مدت صورت گیرد منتخب شهرستان ارومیه در مجلس یازدهم با مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان‌غربی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان‌غربی، وحید جلال زاده، نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با حضور در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، با خدیجه معصومی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، وحید جلال زاده، نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به موازات رشد فیزیکی، باید برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برنامه‌ریزی بلند مدت صورت گیرد و برای همه گروه‌ها برنامه‌ای ارائه شود.
جلال زاده افزود: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی فرهنگی بود در حالیکه الان در حوزه فرهنگ، عملکرد قابل دفاعی نداریم و این امر ناشی از عدم توجه به مطالعه و کتابخانه‌های عمومی است.
نماینده مجلس یازدهم با اشاره به اینکه، تیراژ کتاب‌ها، روز به روز کمتر می‌شود، اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی باید دست به دست هم دهیم، خیرین با کمک های خیرخواهانه و ساخت کتابخانه، روحانیون با تبلیغ کتابخوانی در سخنرانی‌های خود، شهرداری‌ها با پرداخت به موقع نیم درصد، معلمان با علاقمند کردن دانش آموزان و همه و همه می‌توانند در این راه یاری دهنده  کتابخانه‌های عمومی باشند.
در ادامه، خدیجه معصومی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گفت: کتابخانه‌های عمومی از سال 84 به صورت مستقل تحت نظارت نهاد کتابخانه‌های عمومی اداره می‌شوند و هم اکنون 71 باب کتابخانه عمومی نهادی در 17 شهرستان استان آذربایجان غربی فعالیت دارند.
معصومی افزود: دسترس پذیری کتابخانه‌ها و  بهره‌مندی همه مردم از خدمات فرهنگی نیازمند افزایش فضای کتابخانه‌ای در استان است به ویژه در ده شهر فاقد کتابخانه، این نیاز بیشتر احساس می شود.
وی اظهار داشت: به ازای هر صد نفر عضو باید 8 متر مربع فضای کتابخانه‌ای در حالت استاندارد وجود داشته باشد و این شاخص برای شهرستان ارومیه 2.3 متر مربع است که مستلزم افزایش فضای کتابخانه‌ای در این شهرستان است.
مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی با مشکلات مالی عدیده‌ای روبرو هستند که علت اصلی آن وجود تعارض در قانون تاسیس کتابخانه‌های عمومی است و امیدواریم با همراهی مجلس مطالبه‌گر، مشکلات کتابخانه‌های عمومی به حداقل برسد.