صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی ارومیه برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارومیه در سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و به ریاست علیرضا ملامحمدی‌زاده، فرماندار این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارومیه در سال جاری به ریاست علیرضا ملامحمدی‌زاده، فرماندار و با حضور خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ رسول بابازاده، نماینده اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مصطفی میلان، قائم مقام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری؛ راضیه پورحیدر، رئیس حوزه علمیه خواهران؛ محمدرضا بابازاده، فعال فرهنگی؛ محمد نعلبندی، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی؛ محمد قهرمانی افشار، مدرس دانشگاه؛ زلفعلی ابراهیمی، عضو شورای اسلامی شهر؛ محمد سلیمی، کارشناس فرهنگی اجتماعی فرمانداری؛ موسی نوری، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری های اداره کل کتابخانه‌های عمومی؛ بهزاد رستمی، رئیس اداره همکاری های اداره کل کتابخانه‌های عمومی؛ عفت آقازاده، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان ارومیه و سایر اعضا برگزار شد.
 
در ابتدای این جلسه، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با قدردانی از اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی ارومیه گفت: انجمن کتابخانه‌های عمومی ارومیه در سال گذشته، پنج جلسه برگزار کرده است که در وضعیت خوبی قرار دارد اما در بخش‌های تابعه ضعف وجود دارد.
معصومی با اشاره به اینکه انجمن کتابخانه‌های عمومی پشتیبان کتابخانه‌های عمومی هستند افزود: مصوبات انجمن بار حقوقی دارد و باید در تصویب و اجرایی شدن آنها دقت شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ادامه داد: به لیل فرسوده شدن ساختمان کتابخانه طباطبایی، به ناچار این کتابخانه به یک ساختمان استیجاری انتقال یافته است که باری مالی زیادی برای اداره کتابخانه‌های عمومی ارومیه ایجاد کرده است و البته این امر در شهر فرهنگی ارومیه پسندیده نیست و خواستار مساعدت برای استقرار این کتابخانه تا زمان بازسازی ساختمان در یکی از ابنیه‌های دولتی هستیم.
 
علیرضا ملامحمدی‌زاده، فرماندار ارومیه، ضمن تبریک انتصاب مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: باید اذعان کرد کتابخانه‌های عمومی سرمایه فرهنگی عظیمی هستند اما از تمام ظرفیت‌های آنها استفاده نمی‌شود.
وی با اشاره به لزوم حفظ کتابخانه‌های سطح شهرستان، اظهار داشت: در خصوص کتابخانه طباطبایی باید مذاکراتی با استانداری برای تامین ساختمان انجام شود و فرمانداری آماده همکاری در این زمینه است.
 
در ادامه عفت آقازاده، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان ارومیه به ارائه گزارشی از اجرای مصوبات جلسات سال 98 پرداخت و گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح کتابخانه‌های شهرستان در حال اجرا است و نیازمند مساعدت مالی برای تامین هزینه‌های آن هستیم.
آقازاده ادامه داد: در سال گذشته شورای اسلامی شهر و فرمانداری در برگزاری اختتامیه جشنواره مساعدت کردند و امیدوراریم این همراهی در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز ادامه داشته باشد.
رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان ارومیه اظهار داشت: محیط کتابخانه‌های عمومی در حال آماده سازی برای ارائه خدمات حضوری به اعضاء است ولی در تامین مواد ضدعفونی کننده با مشکل مواجه هستیم.
مساعدت مالی شوراي شهر اروميه در برگزاري جشنواره رضوي به مبلغ صد و پنجاه میلیون ريال، مساعدت فرمانداري اروميه در برگزاري جشنواره رضوي به مبلغ پنجاه میلیون ريال، تأمين مواد ضدعفوني كننده كتابخانه‌هاي اروميه توسط فرمانداری، تحويل الباقي كتب اهدایی مصوبه قبلي انجمن توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تا پايان شش ماهه اول سال جاری و انجام مكاتبات لازم با استانداري در خصوص انتقال كتابخانه علامه طباطبايي به ساختمان دولتي از مصوبات این جلسه بود.