صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛ عملیاتی شدن تفاهم نامه همکاری اداراه کل کتابخانه های عمومی و بسیج عشایر آذربایجان‌غربی اداراه کل کتابخانه های عمومی و سازمان بسیج عشایر آذربایجان‌غربی، با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت یکدیگر، تفاهم نامه همکاری ملی را در سطح استان عملیاتی کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، تفاهم‌نامه ملی نهاد کتابخانه های عمومی  و بسیج عشایر کشور، در مراسمی با حضور خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی و محمد گلستانی، مسئول سازمان بسیج عشایری سپاه شهدا آذربایجان‌غربی؛ در استان آذربایجان‌غربی عملیاتی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی در این مراسم گفت: رویکرد نهاد کتابخانه های عمومی در بسترسازی مناسب برای استفاده همه اقشار مردم از کتابخانه‌های عمومی و تبدیل آنها به مراکز فرهنگی است.
معصومی افزود: نهاد مجموعه‌ای فرهنگی است و کارش در داد و ستد کتاب خلاصه نمی‌شود و سعی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی به ویژه کتاب‌محور برای همه اقشار دارد و از آنجایی که جامعه عشایری از فضای کتابخانه‌ای دور هستند تلاش خواهیم کرد دسترسی به کتاب را برای قشر تسهیل کنیم.
معصومی ادامه داد: افزود: بر همین اساس، تفاهم نامه همکاری مشترکی میان نهاد کتابخانه های عمومی و سازمان بسیج عشایری به امضا رسیده است که بسیار اثربخش و دارای برکات فراوانی بوده است و در سطح استان با همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی و بسیج عشایری سپاه شهدا عملیاتی خواهد شد.
محمد گلستانی، مسئول سازمان بسیج عشایری سپاه شهدا آذربایجان‌غربی در این مراسم بیان کرد: جامعه عشایری، مردمی اصیل هستند و بسیج عشایری سعی در ارائه خدمات لازم به این مردم عزیز دارد.
گلستانی افزود: با همکاری کتابخانه‌های عمومی، می‌توانیم کار فرهنگی برای این قشر انجام دهیم و با رساندن کتاب و اقلام فرهنگی به آنها و معرفی کتابخانه‌های موجود در مناطق عشایرنشین، آنها را با کتاب، این کالای بی بدیل فرهنگی بیشتر همراه کنیم.
معرفی کتابخانه‌های معین برای استفاده عشایر، برنامه ریزی برای تحویل منابع از کتابخانه‌های معین، مشارکت با سازمان بسیج عشایری در برگزاری مسابقات فرهنگی، معرفی نماینده سازمان بسیج عشایر به عنوان سفیر کتاب، نیازسنجی و تحویل منابع از کتابخانه‌های معین و توزیع در مناطق عشایری و مشارکت در برگزاری برنامه های فرهنگی از مهم ترین مفاد این برنامه عملیاتی است.