صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
با حضور نویسنده اثر؛ نشست معرفی و بررسی کتاب «مردی شبیه خود» به صورت زنده از طریق فضای مجازی برگزار شد به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) نشست معرفی و بررسی کتاب «مردی شبیه خود» به صورت زنده از طریق فضای مجازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) نشست معرفی و بررسی کتاب «مردی شبیه خود» با حضور مصطفی قلی‌زاده علیار، نویسنده اثر؛ سیدتیمور جامعی، شاعر؛ غلامرضا دانش فروز، نویسنده و پژوهشگر؛ خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ موسی نوری، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی، غفار عزیزی، رئیس اداره امور اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کارشناسان ستادی به صورت زنده از طریق فضای مجازی برگزار شد.
در این نشست مجازی که روز چهارشنبه ، 14خرداد و در صفحه مجازی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان‌غربی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و با اجرای وحید طلعت، شاعر و کارشناس تامین منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی برگزار شد، کتاب «مردی شبیه خود» نوشته مصطفی قلی‌زاده علیار معرفی و بررسی شد.

در این مراسم، ابتدا مصطفی قلیزاده علیار، نویسنده کتاب، در باره بخش‌های سیزده گانه کتاب «مردی شبیه خود» (از تولد تا وفات امام خمینی) توضیح داد و اظهار داشت که این کتاب در اصل برای نسل جوانِ دانش‌آموز و دانشجو تدوین شده و به منزله گنجاندن دریا در کوزه است.
قلیزاده علیار  بیان داشت: نوشتن درباره زندگی و اندیشه های امام خمینی هم سخت است هم آسان؛ سخت از آن جهت که مردی بزرگ و به اندازه همه تاریخ ایران است با سرگذشتی پر تلاطم و حوادث شگفت و بسیار؛ آسان از آن جهت که شیرین و الگو و سرمشق آزادگی و اندیشه و دانش و عمل و ایمان و حماسه است.
نویسنده اثر در پایان افزود: امام خمینی حماسه ای جاودانه و زنده و پر تپش و رهبری مردمی است و ضروری است نسلهای جوان هر دوره با زندگی و اندیشه ها و مبارزات ایشان آشنا شوند و الگو بگیرند.
مصطفي قلي‌زاده عليار در تدوين اين اثر از 51 كتاب مربوط به زندگي‌نامه، خاطرات و دوران مبارزات حضرت امام خميني(ره) استفاده كرده است  و کتاب «مردی شبلیه خود» از سوی انتشارات عروج وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در سال 1393 در 209 صفحه به چاپ دوم رسیده است.
عناوين بخش‌هاي اين كتاب عبارتند از؛ تولد و تحصيل، فراز و نشيب‌ها، به سوي قيام، جلوه‌هاي عاشورايي، حماسه ديگر، تبعيد، به سوي آستانه‌هاي قدس،‌ ادامه نهضت، استقامت و پايمردي، حماسه 22 بهمن، انقلاب دوم، حماسه دفاع مقدس و باران روح.
در این برنامه سیدتیمور جامعی و غلامرضا دانش فروز، اشعاری به مناسب سالگرد ارتحال امام راحل قرائت کردند.