صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
با هدف توسعه همکاری‌ها در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با مدیرکل اوقاف و امور خيريه آذربایجان‌غربی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی با مدیرکل اوقاف و امور خيريه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و رسیدگی به مسایل کتابخانه‌های عمومی وقفی استان با ناصر جوانبخت، مدیرکل اوقاف و امور خيريه استان دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی به نقش وقف در توسعه فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و گفت: در استان، سه کتابخانه وقفی تحت نظارت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فعالیت می‌کنند و برای ترویج کتابخوانی در جامعه، باید سنت حسنه وقف در زمینه کتاب و کتابخوانی تقویت شود.
معصومی افزود: ترویج وقف در گردش کتاب جهت اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ کتابخوانی کمک کننده خواهد بود و تجربه خوبی در این زمینه در استان وجود دارد. همچنین کتابخانه‌های عمومی استان بعنوان مراکز ترویج کننده دانش عمومی و ارتقای سطح فرهنگی جامعه، نیازمند مشارکت نیکوکاران جهت توسعه فعالیتهای خود هستند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی تاکید کرد: کتابخانه‌های مساجد و بقاع متبرکه دارای مخاطب خوبی هستند و می‌توان از ظرفیت آنها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی بهره برد.
 
در ادامه این دیدار، ناصر جوانبخت، مدیرکل اوقاف و امور خيريه استان ضمن تبریک انتصاب معصومی به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گفت: اداره کل اوقاف و امورخیریه استان جهت راه اندازی کتابخانه برای علاقمندان در بقاع متبرکه و امامزاده‌ها تلاش می‌کند و این کار با مساعدت و یاری اداره کتابخانه‌های عمومی استان محقق می‌شود.
وی با اذعان به جایگاه مهم مطالعه و کتابخوانی در توسعه فرهنگی اظهار داشت: معرفی ظرفیت‌های موجود در حوزه ساخت و تجهیز کتابخانه‌های عمومی جهت معرفی به وقف کنندگان می‌تواند تعداد واقفان کتاب را نیز به این حوزه افزایش دهد.
جوانبخت با بیان اینکه با تقویت فرهنگ کتابخوانی، حوزه فرهنگ نیز تقویت می‌شود گفت: برگزاری برنامه‌‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای مشترک در ایام مذهبی می‌تواند نقطه شروع مناسبی برای افزایش همکاری‌ها باشد.