صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
با هدف افزايش تعاملات فرهنگي؛ مديركل كتابخانه‌هاي عمومي با رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌غربي ديدار و گفتگو كرد مديركل كتابخانه‌هاي عمومي با رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌غربي در خصوص توسعه كتابخانه‌هاي عمومي گفتگو كرد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي، خديجه معصومي، مديركل كتابخانه‌هاي عمومي با ناصر حضرتي‌پر، رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌غربي ديدار و در زمينه توسعه كتابخانه‌هاي عمومي گفتگو كرد.
در اين ديدار، خديجه معصومي، مديركل كتابخانه‌هاي عمومي ضمن قدرداني از حمايت‌هاي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان از كتابخانه‌هاي عمومي گفت: اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي با 71 باب كتابخانه عمومي، 22 باب كتابخانه مشاركتي و 2 باب كتابخانه مستقل در حال خدمت‌رساني به مردم است و در اين بين، ده شهر فاقد كتابخانه عمومي وجود دارد. همچنين براي توسعه خدمات در مناطق محروم، ايجاد كتابخانه عمومي سيار يكي از ملزومات است.
معصومي افزود: ساختمان سه كتابخانه عمومي ابن‌سيناي سردشت، علامه طباطبايي اروميه و علامه دهخداي مياندوآب فرسوده شده است و نياز به بازسازي دارند و اداره كل كتابخانه‌‌هاي عمومي خواستار تسريع روند بازسازي اين كتابخانه‌ها براي ارائه خدمات فرهنگي است.
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي ادامه داد: براي ارائه خدمات، ناچار به استفاده از ساختمان‌هاي استيجاري شديم كه پرداخت اجاره بهاي اين ساحتمان‌ها از توان اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي خارج است و در اين زمينه همراهي و همدلي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي را براي تداوم خدمات كتابخانه‌اي و فرهنگي خواستاريم.
وي با اشاره به مطالبه مردم شهرستان نقده جهت بازگشايي كتابخانه شهيد علي علمي ابراز اميدواري كرد كه سازمان مديريت و برنامه ريزي در حل و فصل مشكل اين كتابخانه مساعدت نمايد.
در ادامه اين ديدار، ناصر حضرتي‌پر، رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي با تبريك انتصاب مديركل جديد كتابخانه‌هاي عمومي گفت: توسعه فرهنگ زيربناي توسعه اجتماعي و اقتصادي است و اگر به اين امر توجه نشود هر اقدام توسعه‌اي ديگر، اقدامي كاريكاتوري خواهد بود.
حضرتي‌پر با اشاره به اينكه توسعه فرهنگي در اولويت قرار دارد افزود: براي داشتن مادراني خوب و فهميم، معلماني دانا و فرزنداني موفق بايد با كتاب و كتابخانه همراه بود.
وي افزود: براي ارتقاي توسعه استان، سازمان‌ها بايد در مسير همگرايي حركت كنند و انجام كار تيمي و تعامل در بين دستگاه‌ها ضرورت دارد و حوزه فرهنگ نيز از اين امر مستثنا نيست.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي اظهار داشت: ما آماده همكاري در توسعه كتابخانه‌هاي عمومي هستيم و در اين زمينه، به وظايف قانوني خود عمل مي‌كنيم.