صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
1399/5/4 شنبه به مناسبت روز ازدواج؛ سخنرانی آموزشی با موضوع «ازدواج» برگزار شد به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، سخنرانی آموزشی با موضوع «ازدواج» برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، به مناسبت روز ازدواج، سخنرانی آموزشی با موضوع «ازدواج» با سخنرانی مهرداد مطلبی، مشاور و مدرس دوره های خانواده و با حضور موسی نوری، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کارشناسان ستادی در کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار و به صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی به نشانیorumiyehpl@  پخش شد.
در این سخنرانی از مباحثی مانند ضرورت ازدواج، معیارهای ازدواج و مهارت‌های ارتباطی و همسرداری سخن گفته شود.
مهرداد مطلبی، مشاور و مدرس گفت: وجود نهاد خانواده، اجتناب ناپذیر و ضروری است و هیچ کشوری بدون این نهاد پیشرفت نخواهد کرد.
مطلبی ادامه داد: فرد زمانی ازدواج موفق خواهد داشت که قبل از ازدواج به آرامش، خودشناسی و خودشکوفایی رسیده باشد و به رفتارهای مخرب خود، آگاه باشد.
وی با بیان اینکه صمیمیت، جذابیت و تعهد مثلث ازدواج را تشکیل می دهند افزود:  قبل از ازدواج مجموعه  بلوغین ذیل برای فرد لازم است:
- بلوغ روانی یا عقلی: احساس مسئولیت و درست عمل کردن: کسی که به این بلوغ رسیده است در پی تغییر فرد مقابل نیست و او را قبول کرده است.
- بلوغ عاطفی و هیجانی: توانائی تحمل یکدیگر، انجام وظایف بر اساس نقش‌های جنسیتی و توانائی برقراری ارتباط را شامل می‌شود.
- بلوغ اقتصادی: دارا بودن درآمد ثابت و مدیریت دخل و خرج برای ازدواج موفق الزامی است.
- بلوغ اجتماعی: مسئولیت پذیری در اجتماعات؛ پوشش و رفتار فرد در اجتماع باید بر اساس معیارها و هنجارها باشد و تک روی و خودمحوری در وی تعدیل شده باشد.
- بلوغ فرهنگی: کنار آمدن با فرهنگ و سنت‌هایی که در آن زندگی می‌کنیم.
مطلبی با بیان اینکه معیارهای ازدواج دارای دو نوع درجه 1 و 2 هستند اظهار داشت: از معیارهای درجه 1 نباید چشم پوشی کرد و قابل تعدیل نیستند و مجموعه  بلوغین جزو معیارهای  درجه 1 هستند و معیارهای درجه 2 مانند مهارت های ارتباطی قابلیت تعدیل دارند.
سخنران ادامه داد: البته یکی از عواملی که باعث می شود با فرد انتخاب شده خوشبخت نباشیم نداشتن مهارت‌های ارتباطی است زیرا برخی افراد تابع رفتارهای ناخودآگاه خود هستند اما زن و مرد در زندگی مشترک نیاز به قدردانی از سوی همدیگر دارند تا احساس پوچی نکنند و دچار فرسودگی روانی نگردند.