صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
1399/4/14 شنبه طی مراسمی؛ رئیس جدید اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلماس معرفی شد مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلماس با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، جلسه معارفه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلماس، 13 تیرماه ماه با حضور مرتضي اصغري، فرماندار سلماس؛  خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی؛ اکبر موسوی، مسئول حراست اداره کل کتابخانه‌های عمومی و غفار عزیزی، رئیس امور اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی در دفتر فرماندار سلماس برگزار شد.
 
خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در ابتدای این مراسم ضمن قدردانی از همراهی فرماندار با کتابخانه‌های عمومی، از سلماس به‌ عنوان شهرستانی با سبقه فرهنگی یاد کرد و افزود: داشتن نگاه فرهنگی مدیران سیاسی نقش مهمی در تحولات اجتماعی دارد و می‌تواند  در زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سطح کمی و کیفی کتابخانه‌ها مؤثر باشد.
معصومی ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی در شهرستان سلماس همواره از جایگاه بسیار خوبی در میان مردم برخوردار بوده است  که نشان از تلاش مسئولین و کتابداران این شهرستان دارد.
در ادامه مرتضي اصغري، فرماندار سلماس گفت: اگر بخواهیم فرهنگ را تغیییر دهیم اساس آن آموزش است و در مورد کتابخوانی باید برای کودکان که آموزش پذیری بیشتری دارند برنامه‌ ویژه‌ای تدارک دید.
فرماندار سلماس افزود: باید عطش مطالعه در افراد ایجاد شود که یکی از نهادهای تاثیرگذار در این امر کتابخانه‌های عمومی است.
وی با اشاره به کمبود فضای کتابخانه‌ای در سلماس، اظهار داشت: طبق مصوبات انجمن، موافقت اولیه برای احداث کتابخانه مرکزی شهرستان در یک میدان پرتردد اخذ شده است که با ساخت آن بخشی از کمبودها در این زمینه رفع خواهد شد.
در پایان این جلسه ضمن تقدیر از تلاش‌های هادی درستی، زهرا محمدزاده به‌عنوان رئیس جدید اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان معرفی شد.
گفتنی است، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی پس ‌از این جلسه با حضور در کتابخانه‌ عمومی شهید بهشتی، با کتابداران این شهرستان دیدار و گفتگو کرد  و در جریان مسائل کتابخانه‌های عمومی قرار گرفت.