صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
1399/4/8 يكشنبه به منظور بررسی و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی صورت پذیرفت؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان‌غربی با نماینده مردم شهرستان‌های نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی به منظور بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی با علی زنجانی، نماینده مردم شهرستان‌های نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان‌غربی با قدردانی از توجه مجلس یازدهم نسبت به مسائل فرهنگ و کتابخانه‌های عمومی، اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی نقش پررنگی در ترویج فرهنگ مطالعه در کشور دارند و برای رشد این شاخصه‌ی زیربنایی فرهنگ، نیازمند حمایت‌های نمایندگان مجلس یازدهم است.
معصومی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های کتابداران در کتابخانه‌های عمومی، افزود: در مواردی در قانون تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی تعارض وجود دارد که ان‌شاءالله این موارد با پیگیری‌های نمایندگان مجلس یازدهم حل خواهد شد و کتابخانه‌های عمومی بیش از پیش با رویکرد اجتماعی-فرهنگی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
 
 نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار به اهمیت جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه فرهنگی جامعه اشاره کرد و گفت: معضلات ما از عدم توجه به فرهنگ نشات می‌گیرد و اگر می‌خواهیم توسعه‌ای در هر زمینه رخ دهد باید توجه خود را به فرهنگ معطوف سازیم.
زنجانی تصریح کرد: در بحث رفع موانع و توسعه کتابخانه های عمومی، تعامل و کار کارشناسی در اولویت است و این تعامل زمینه ساز ترویج کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توسعه کتابخانه‌های عمومی، بیان داشت: کتابخانه‌های عمومی یک مکان فرهنگی هستند که در راستای با آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، مساجد و سایر مراکز آموزشی و فرهنگی قرار دارند.
وی حل مشکل عمرانی کتابخانه شهید علی علمی را از مطالبات  بحق مردم به ویژه کودکان و جوانان دانست و ضمن اعلام آمادگی برای پیگیری این مهم، خواستار اهتمام بیشتر مسئولان در رسیدگی به وضعیت این کتابخانه تازه ساخت شد.