صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
به مناسبت ولادت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و روز دختر؛ سخنرانی آموزشی با عنوان «از انتخاب تا ازدواج» برگزار شد به مناسبت روز دختر، سخنرانی آموزشی با عنوان «از انتخاب تا ازدواج» به صورت زنده از طریق فضای مجازی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، به مناسبت ولادت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و روز دختر، سخنرانی آموزشی با عنوان «از انتخاب تا ازدواج» با سخنرانی علی قاسمی، پژوهشگر و مدرس دوره های خانواده و با حضور خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ موسی نوری، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کارشناسان ستادی به صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی به نشانی _orumiyehpl@ پخش شد.
 سخنرانی آموزشی با عنوان " از انتخاب تا ازدواج" در تاریخ سوم تیرماه سال 1399 توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی، در سالن جلسات کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد و در این سخنرانی مباحثی مانند آشنایی با مبانی ازدواج، ضرورت شناخت خود، اهمیت انتخاب و تاثیر آن در مطلوبیت زندگی ارائه شد.
علی قاسمی، پژوهشگر و مدرس دوره های خانواده با بیان مقدمه‌ای در خصوص فلسفه زندگی و تشریح این مطلب که «چگونه زیستن» تابع «چرا زیستن» است، به اهمیت ازدواج به عنوان نقطه عطف زندگی پرداخت. وی انتخابِ همراه، هم راز، هم سفر، هم سفره و «هم سر» آینده را به عنوان مهم‌ترین انتخاب زندگی معرفی کرد.
وی با بیان اینکه همسری «هم سرنوشتی» است، علاوه بر انتخاب درست، شیوه تعامل و رفتار با فرد انتخاب شده را برای مطلوبیت زندگی لازم و ضروری دانست. قاسمی ضمن پرداختن به تفاوت های موجود بین زنان و مردان به سرمایه‌های مورد نیاز برای تشکیل خانواده خودبنیاد شامل سرمایه‌های مالی و اقتصادی، سرمایه‌های جامعه شناختی، سرمایه‌های روانشناختی و سرمایه‌های انسانی اشاره و مختصات این سرمایه‌ها را برای مخاطبان تشریح کرد.
جلسه سخنرانی با معرفی کتاب های «گلبرگ زندگی» تالیف حسین دهنوی، «لطفا همسر خوبی باشید» از محمود نامنی و «معجزه صمیمیت» از حمیدرضا غلامرضایی به پایان رسید.