منو

فراخوان

دعوت به همکاری

تازه‌ترين اخبار

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی؛ جلسه شورای اداری ادارات کتابخانه‌های عمومی برگزار شد اولین جلسه شورای اداری ادارات کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در سال 1400 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، اولین جلسه شورای اداری ادارات کتابخانههای عمومی آذربایجان‌غربی در سال جاری با حضور خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، معاونین، کارشناسان ورؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها  با محوریت تدوین برنامه های اجرایی سال جاری، رفع نقاط ضعف کتابخانه ها در سال گذشته، تقویت نقاط قوت در سال جاری و مشکلات کتابخانه های عمومی در بستر فضای مجازی برگزار شد.
در ابتدای جلسه، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ضمن گرامیداشت لیالی قدر و روز معلم، کارشناسان و مسئولین جدید اداره کل را معارفه و اظهار داشت: مسئولیت امانتی است  واگذار شده و باید تلاش کرد که امانتدار خوبی باشیم به گونه ای که هنگام تحویل این امانت هم زمینه توسعه فردی خود را فراهم آورده باشیم و هم بر وزن و کیفیت آن امانت افزوده شود.
معصومی ادامه داد: تمامی مسئولین بایستی گوش شنوا داشته باشند و با تکیه بر اصل گفتگو که حلقه گمشده بشر امروزی است؛ بیش از پیش به تعامل سازنده و هم افزایی توجه نمایند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لازمه پیشرفت هر سازمان را برنامه ریزی اصولی، تلاش، پیگیری، کار گروهی، دوری از پیش داوری و  کنار گذاشتن منیت ها دانست و بر همدلی، اتحاد و انسجام توأم با پویایی و خلاقیت در سازمان تأکید نمود.
وی در ادامه گفت: سال گذشته با وجود مشکلات ناشی از بحران سلامت و  تعطیلی کتابخانه‌ها، فعالیت کتابخانه های عمومی متوقف نشد و گامهای موثری در راستای ترویج کتابخوانی در استان برداشته شد. در سال 1400 نیز با تدوین برنامه‌های راهبردی منسجم و همراهی همکاران تلاشگر استان، این فعالیت‌ها افق وسیع‌تری خواهند داشت.
در ادامه پیرامون مواردی چون مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی،پیشنهادات برای تدوین برنامه اجرایی سال1400 ، ایجاد پیشخوان کتابخانه‌ای، افزایش شاخص‌های کتابخانه ای، افزایش فضای کتابخانه‌ای، تشکیل محافل قرآنی و ... بحث و تبادل نظر شد.
در انتهای این جلسه از همکارانی که در جذب سهم نیم درصد در سال 99 موفق عمل نموده اند، تقدیر به عمل آمد.