منو

فراخوان

دعوت به همکاری

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانه مرکزی ارومیه؛

‌نشست  معرفی و بررسی كتاب «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» برگزار شد

نشست  معرفی و بررسی كتاب «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» در كتابخانه مركزی اروميه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل كتابخانه‌های عمومی استان آذربايجان غربی، نشست معرفی و بررسی كتاب «غواصها بوی نعنا می دهند» با حضور سياوش رحيمی، نويسنده و منتقد ادبی برگزار شد.
اين نشست كه در بستر فضای مجازی برگزار شد، مباحثي را پيرامون مشخصات ظاهري و محتوايي كتاب غواصها بوي نعنا مي دهند در بر داشت.
سیاوش رحيمي، نویسنده و منتقد ادبی در آغاز با اشاره به مشخصات ظاهري كتاب، وجه اشتراك نعنا و غواصي را ارتباط با آب خواند و با گريزي مختصر به طرح و رنگ جلد وارد مباحث محتوايي كتاب شد.
وی در مورد موضوع اين كتاب گفت: اين كتاب كه در 20 فصل نگاشته شده است، در بر گيرنده‌ 20 روايت و خاطره از 20 غواص جنگجوي دفاع مقدس است.
این نویسنده ادامه داد: نثر كتاب، حالتي ساده و روان دارد و با روايتي صميمي به شرح و خاطرات بخشي از رزمندگان مي پردازد.
وي با قرائت بخشي از فصل 15 كتاب ادامه داد: بخش‌هاي پاياني كتاب بر خلاف فصول آغازين از تصاوير قدرتمندتري بهره جسته است كه مي تواند حس همزاد‌پنداري مخاطبان را بر‌انگيزد.
رحیمی اظهار داشت: يكي از نقاط قوت اين كتاب بهره گيري صرف از خاطرات رزمندگان غواص است، موضوعي كه تا به حال سابقه‌چنداني نداشته و مي تواند الگوي خوبي براي نگارش كتابهاي ديگر باشد.
رحيمي در ادامه چند نكته را به عنوان نقاط ضعف كتاب بر شمرد و تشريح كرد: متأسفانه ويراستاري اين كتاب اندكي دچار مشكل بوده و علاوه بر اغلاط املايي، پاراگراف بندي داستان نيز به خوبي رعايت نشده است. همچنين در بسياري از بخش‌ها زمان، مكان و شخصيت‌هاي داستاني به حالت نا‌معلوم در‌آمده اند كه همدلي و تصويرپردازي خواننده را كمرنگ مي‌كند.
وي در پايان ارزيابي كلي خود را از كتاب داستاني غواصها بوي نعنا مي‌دهند، مثبت خواند و اين كتاب را كتابي موفق در زمينه‌ ادبيات دفاع مقدس برشمرد.
 
نسخه قابل چاپ