منو

فراخوان

دعوت به همکاری

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی:

انقلاب اسلامی ایران، تأثیرگذارترین انقلاب قرن بود

 به مناسبت دهه‌ مبارك فجر،  سخنراني موضوعی با محوریت « انقلاب اسلامي و انقلاب هايی پیش و پس از آن» در كتابخانه‌ مركزی اروميه برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان آذربايجان غربي، به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی سخنراني با موضوع انقلاب اسلامي و  انقلاب‌ هاي پيش و پس از آن با سخنراني حجت الاسلام والمسلمین ناصر خداياري، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در كتابخانه‌ مركزي اروميه برگزار شد.
در اين سخنرانی كه در بستر فضای مجازی برگزار شد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مباحثي را پيرامون انقلاب‌هاي پيش و پس از انقلاب اسلامي ايران مطرح كرد.

 
حجت الاسلام والمسلمین خدایاری گفت: با بررسي انقلا‌ب‌هاي پيش از انقلاب‌اسلامي در مي‌یابیم كه اين حركت‌هاي سياسي يا بر عليه دين صورت گرفته‌اند و يا در كل ماهيتي غير ديني داشته اند. براي نمونه انقلاب مترياليستي چين كه  در تقابل با دين اتفاق افتاد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بر نقش تحولات سياسي ايران در انقلاب هاي كشور‌هاي ديگر تأكيد كرد و افزود: ا انقلاب مشروطه، حركت نويني در عرصه‌ سياسي و اجتماعي ايران آغاز شد، اين انقلاب كه براي محدود كردن اختيارات شاه به عنوان رأس قدرت سياسي، شكل گرفت، سال‌ها بعد با چهره‌اي ديگر پديدار گشت، چهره‌اي كه به ملي شدن صنعت نفت انجاميد. اين جنبش كه با رهبري مصدق و آيت الله كاشاني صورت گرفت، الهام‌بخش حركت‌هاي انقلابي كشورهاي ديگري چون مصر شد.
وی با اشاره به چند انقلاب ديگر چون انقلاب كشور ليبي، انقلاب اسلامي ايران را به عنوان تأثيرگذارترين انقلاب سده‌ مطرح كرد و  اين انقلاب را انقلابي ديني و فرهنگي خواند كه دست‌آورد‌هاي بي‌شماري را به ارمغان داشته است.
وي در اين خصوص گفت: انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب فرهنگي بود كه آباداني و پويايي به همراه آورد، اگر از همين كتابخانه‌ها و يا وزارت ارشاد سخن بگوييم، مي‌بينيم كه پويايي و گسترش در اين نهاد‌هاي فرهنگي نيز اتفاق افتاده است. اما بايد در نظر داشت كه انقلاب اسلامي ما هم عليرغم دستآورد‌هاي بي‌شماري كه به همراه داشت، بايد‌ها و نبايد‌هايي را نيز از سر گذرانده است.
حجت الاسلام والمسلمین خدایاری تصریح کرد: از اين رو رهبر معظم انقلاب، با صدور بيانيه‌ دوم انقلاب، مي‌كوشند با عبور از اين بايد‌ها و نبايد‌ها، آينده‌ روشنتري براي ايران اسلامي رقم بزنند.نسخه قابل چاپ