منو

فراخوان

دعوت به همکاری

اخبار شهرستان‌ها

به همت كتابخانه مجتمع فرهنگی مياندوآب؛

سخنرانی موضوعِی «اعتياد در حوزه بانوان» در بستر فضای مجازی برگزار شد

سخنرانی موضوعی «اعتياد در حوزه بانوان» در بستر فضای مجازی و با همكاری  امور بانوان فرمانداری و نيروی انتظامی شهرستان مياندوآب اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل كتابخانه‌های عمومی آذربايجان‌غربی، به مناسبت گراميداشت ايام فاطميه سخنرانی موضوعی «اعتياد در حوزه بانوان» توسط  كتابخانه مجتمع فرهنگي شهرستان مياندوآب برگزار شد.
اين سخنراني با حضور حاجيه آهنگري، نماينده امور بانوان فرمانداري و علي شاهمحمدي، معاونت امور اجتماعي نيروي انتظامي  در محل كتابخانه عمومي مجتمع فرهنگي در بستر فضای مجازی برگزار گرديد.
در اين سخنراني، علي شاهمحمدي به  شرح آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد بانوان و راهكارهاي پيشگيري از اعتياد زنان به مواد مخدر در سطح شهرستان پرداخت.
در ادامه وی  با تأكيد بر نقش زنان در تعادل روحي خانواده و جامعه و تربيت فرزندان، آسيب‌هاي يك زن معتاد به خانواده و جامعه را برشمرد و گفت: سوء مصرف مواد در زنان اهميت دو چنداني دارد  و از عوارض متعدد و زيانبار مصرف مواد در بين زنان می‌توان  افزايش طلاق، كودكان كار، عدم تربيت صحیح كودكان و بي سرپرست ماندن كودكان و نوجوانان نام برد.
وی با بيان اينكه آسيب‌هاي اجتماعي به هر دليلي كه در جامعه ايجاد شده باشند، خود منشأ پيامدها و نتايج ناگوار فردي، خانوادگي و جمعي و اختلال در كاركردهاي جامعه هستند؛ خواستار همكاري‌ گسترده فرهنگي و تعامل بيشتر كتابخانه‌ها با نيروي انتظامي در راستای پيشگيري از اعتياد زنان و جوانان،  از طريق برگزاري نمايشگاه‌هاي كتاب و معرفي كتاب و ... شد.
 
 
 
نسخه قابل چاپ