منو

فراخوان

دعوت به همکاری

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت؛

سخنرانی موضوعی با محوریت «نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت باولایت» در شهرستان میاندوآب برگزار شد

به همت کتابخانه شهید مهدی باکری با همکاری کتابخانه علامه دهخدا شهرستان میاندوآب سخنرانی موضوعی  با محوریت «نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت باولایت» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربی، همزمان با سالروز حماسه  نهم دی ماه، سخنرانی موضوعی با حضور علی فرهادی‌نیا، مدرس دانشگاه و دبیر آموزش و پرورش و با محوریت «نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت باولایت» در بستر فضای مجازی برگزار شد.
علی فرهادی‌نیا، مدرس دانشگاه گفت: حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه‌ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی نهم دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید. حماسه نهم دی  نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
فرهادی‌نیا افزود: روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند. روز نهم دی روزی است که مردم ایران نشان دادند که با بصیرتند و در میان گرد و غباری که فتنه گران به پا کرده اند هرگز، نه راه را گم می کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولایت فقیه است، برمی‌دارند و در نهایت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که در عمل نیز به  این جمله حضرت امام (ره) که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد» معتقد و پایبند هستند. نهم دی ماه 1388، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود.
فرهادی نیا سخنان خود را با فرموده مقام معظم رهبری : «مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد» به پایان رسانید.
 
نسخه قابل چاپ