منو

فراخوان

دعوت به همکاری

اخبار شهرستان‌ها

با حضور نویسندگان اثر؛

کتاب «سیمای روستای تاریخی ملهذان» رونمایی شد

مراسم رونمایی از  کتاب سیمای روستای تاریخی ملهذان نوشته‌ بهمن یکانی و فرمان یکانی به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوی  و بنیاد قلم فارابی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، آیین رونمایی از کتاب سیمای روستای تاریخی ملهذان با حضور هادی درستی، رییس اداره‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوی و نویسندگان کتاب در بستر فضای مجازی برگزار شد.
فرمان یکانی، نویسنده اثر اظهار داشت:  این کتاب  مونوگرافی از وضعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی روستای ملهذان است که نشان از تلاش و همت چندساله‌ نویسندگان دارد که توسط انتشارات محلی شعر سپید به چاپ رسیده است.
بهمن یکانی، نویسنده دیگر این اثر گفت: آداب و رسوم ازدواج محلی، مراسم و جشن های مختلف طول سال مانند چیلله گئجه سی، عیدنوروز، چهارشنبه سوری تکمچی ها، سایاچی ها، برداشت گندم، تیکان لیق، غذاهای محلی و بازی های کودکانه از جمله موارد مطرح در این کتاب هستند.
وی ادامه داد: در این اثر، به تاریخچه آسیاب های آبی موجود در روستا و بررسی جغرافیایی و تاریخی ۱۰ آسیاب برجای مانده از دل تاریخ و علل روآوری مردم از بعد اقتصادی به این آسیاب ها پرداخته شده است.
در ادامه هادی درستی، رییس اداره‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوی گفت: هدف اداره‌ شهرستان از  برگزاری چنین مراسماتی  این است که با کمک انجمن های مردم نهاد، نویسندگان محلی و کتب خوب منطقه  را به عموم مخاطبین و به ویژه نسل جوان معرفی نماییم.


 
نسخه قابل چاپ