منو

فراخوان

دعوت به همکاری

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

 جلسه انجمن كتابخانه‌های عمومی شهرستان پيرانشهر برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیرانشهر در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل كتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، اولين جلسه انجمن كتابخانه‌های عمومی شهرستان  پیرانشهر به رياست علی  ترابی، فرماندار پيرانشهر و با حضور  خديجه معصومی، مديركل كتابخانههاي عمومی آذربايجان‌غربی؛ بخشداران مركزي و لاجان شهر، شهرداران پيرانشهر و لاجان شهر؛ رسول محمودیان؛ رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي پيرانشهر و ساير اعضاء و مسئولين فرهنگي مرتبط شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گرديد.
در ابتداي جلسه رسول محموديان، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي پيرانشهر گزارشی از عملكرد
  كتابخانه‌های شهرستان در سال 99 و نتايج مصوبات جلسه قبلي انجمن را ارائه كرد.
علی ترابي، فرماندار پيرانشهر ضمن خير مقدم به مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان و ساير حاضرين در جلسه خاطر نشان كرد: يك جامعه آگاه، از وجود انسان‌هاي آگاه تشكيل مي‌شود. اگر در يك جامعه همه تلاشگر و آگاه باشند موجب مي‌شود آن جامعه پويا باشد و در مسائل مختلف برنامه‌هاي متنوع در يك فضاي رقابتي سالم بوجود مي‌آيد كه موجب پيشرفت آن جامعه خواهد شد.
فرماندار پيرانشهر در خصوص ايجاد كتابخانه در شهر لاجان شهر كه فاقد كتابخانه عمومي است بيان داشت: تلاش ما براي جذب اعتبارات و شناسايي مكان مناسب در شهر لاجان شهر با كمك شورا و شهرداري اين شهر خواهد بود تا انشاء الله اين اتفاق مبارك انجام
  پذيرد.
در ادامه خديجه معصومي، مديركل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي ضمن قدردانی از فرماندار و اعضاي انجمن بابت همراهي با كتابخانه‌های عمومی گفت: كتاب يك منظومه فرهنگي در جامعه است و با ساير عناصر فرهنگي ارتباطي عميق دارد و درجايي كه آحاد جامعه به دانايي و آگاهي باور داشته باشند قطعاً در آن جامعه  كتاب و كتابخواني چشمگير خواهد بود.
وي ادامه داد: كتابخانه‌هاي عمومي نماد آگاهي و اطلاع‌رساني بيطرفانه هستند و به تمام اقشار جامعه در بيشتر ساعات شبانه روز خدمات کتابخانه‌ای ارائه مي‌دهند اما با توجه به شرايط بيماري همه گير كرونا، نياز به همراهي بيشتر براي حفظ ارتباط مردم با كتابخانه‌هاي عمومي هستيم.
در ادامه جلسه، اعضاي انجمن به ارائه نقطه نظرات در خصوص پيشبرد اهداف مرتبط با مطالعه و كتابخواني پرداختند. .
در اختیار قراردادن مکانی مناسب توسط بخشدار و شهردار و شوراي اسلامي لاجان شهر جهت تأسیس كتابخانه در شهر لاجان شهر، اختصاص  وسیله نقلیه (یک روز در هفته) توسط  فرمانداري جهت اجراي طرح «كتاب پيك»، همکاری  دانشگاه‌هاي شهرستان  با اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان در توليد محتوا در فضاي مجازي از مهم‌ترین مصوبات جلسه بود.

نسخه قابل چاپ