منو

فراخوان

دعوت به همکاری

اخبار شهرستان‌ها

‌ به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو برگزار شد

دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ماکو به ریاست فرماندار برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو در سال جاری  به ریاست علی محمدی ایروانلو، فرماندار شهرستان ماکو و با حضور خدیجه  معصومی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری برگزار گردید.
محمدی ایروانلو، فرماندار شهرستان در این جلسه با بیان اینکه بروز رسانی تجهیزات و کتب موجود در کتابخانه‌های عمومی امری  ضروری است گفت: به روز رسانی کتب، فضا و تجهیزات کتابخانه ها نقش موثری در افزایش حضور اقشار مختلف مردم در این مراکز فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی دارد و باید در مسیر رفع مشکلات و کمبودهای این کتابخانه ها قدم برداریم.
فرماندار شهرستان ماکو خاطرنشان ساخت: شهرداری ها باید طبق قانون نیم درصد از درآمدهای سالانه خود را به کتابخانه ها اختصاص دهند و به اجرای این مهم توجه داشته باشد.
خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: در تلاشیم سطح  آگاهی مردم را افزایش داده و با مشارکت  بیشتر در فعالیت‌های اجتماعی کتابخانه‌ها را تبدیل به یک پایگاه اجتماعی و مرکز سلامت روان کنیم.
وی افزود : ما برای اولین بار در سطح کتابخانه های عمومی کشور طرح کتاب پیک را جهت تسهیل و تداوم امانت منابع کتابخانه‌ای در ایام شیوع بیماری کرونا در استان راه اندازی نموده ایم .
معصومی با اشاره به اینکه با ورود کرونا به کشور فعالیت کتابخانه های عمومی متأثر  از این بیماری به فضای مجازی سوق داده شد  و در تمامی کتابخانه های سطح استان جهت دسترسی اعضا صفحه مجازی راه اندازی شده است.
پرداخت بدهی سهم نیم درصد کتابخانه ها توسط شهرداری، اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع در کتابخانه ها جهت افزایش عضو و شناسایی محل های دولتی بلا استفاده جهت هماهنگی برای ایجاد کتابخانه و توسعه فضاهای فرهنگی از مهم ترین مصوبات جلسه بود.

 


نسخه قابل چاپ