منو

فراخوان

دعوت به همکاری

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌ها عمومی کشور؛

کتابخانه عمومی سیدکامل امامی افتتاح شد

به مناسبت سالروز تأسیس  نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه عمومی سید کامل امامی شهرستان بوکان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، کتابخانه سید کامل امامی شهرستان بوکان همزمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور محمد امین‌زاده، فرماندار بوکان؛ خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ ملا عباس  احمدی، امام جمعه بوکان؛ بابک رستم پور، شهردار بوکان؛ علی وجد قزلجی؛ رئیس شورای اسلامی شهر بوکان؛ خالد یوسفی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان به بهره برداری رسید.
 
فرماندار شهرستان بوکان در آئین افتتاح این کتابخانه ضمن تقدیر از شهرداری و شورای اسلامی شهرستان جهت مساعدت  در افتتاح این کتابخانه اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی عامل افزایش نشاط عمومی و رشد تعاملات اجتماعی هستند وبا توجه به نرخ رشد جمعیت و توسعه شهری در این شهرستان، نیازمند توسعه فضاهای فرهنگی در این شهرستان هستیم.
خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان  گفت: خدا را شاکریم که در ایام هفدمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، تلاشها برای افتتاح یک کتابخانه‌عمومی دیگر، یک پایگاه رشد  فرهنگی و اجتماعی  و مرکز علم و آگاهی  به مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان، محقق شد.
وی ادامه داد: در اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر بوکان و تأییدیه فرمانداری بوکان، به منظور توسعه فضای کتابخانه‌ ای در شهرستان، ضرورت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برخورداری مردم منطقه علی آباد و اسلام آباد از امکانات کتابخانه های عمومی، شهرداری بوکان حق انتفاع رایگان از طبقات یک و  دو ساختمان را به اداره کل کتابخانه‌های استان واگذار نمود.
معصومی تصریح کرد: این کتابخانه از محل اعتبارات بازآفرینی شهری و با اجرای اداره راه و شهرسازی شهرستان  احداث شده است. اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان  به جهت اهمیتی که برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و فضای کتابخانه‌ای قائل است؛ با اخذ مجوزهای لازم  در حداقل زمان ممکن و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال این کتابخانه را تجهیز و آماده بهره برداری کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد: این کتابخانه که به نام عارف و  شاعر شهیر بوکان  نام گذاری شده است با زیربنای  328 متر مربع  و 200 متر مربع مساحت و بخش‌های مختلفی چون بخش کودک، نشریات، مرجع، سالنهای مطالعه، مخزن، نشریات، نوجوان و علم و ...  و با  3000 جلد کتاب آماده ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم در سطح شهرستان است.
معصومی اظهار داشت:  امید است با هم افزایی و همگرایی ارگانها و دستگاهها با یکدیگر، چنین اتفاقات فرخنده ای تداوم یابد و در سال آتی با افتتاح پنجمین کتابخانه در شهرستان بوکان،  به شاخص‌های فضای کتابخانه ای نزدیک تر شویم.
شایان ذکر است در استان آذربایجان‌غربی، 72  باب کتابخانه عمومی نهادی و 24کتابخانه عمومی مستقل و مشارکتی با  بیش از 1 میلیون 400 هزار منبع اطلاعاتی  به اقشار مختلف خدمات کتابخانه ای ارائه  می دهند.
 
نسخه قابل چاپ