صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
با حضور مدیر کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی؛ اقلام فرهنگی اهدایی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی و کمک‌های مردمی در منطقه زلزله زده قطور شهرستان خوی توزیع شد با هدف ارتقاء سلامت فرهنگی، اجتماعی و فکری مردم منطقه زلزله زده قطور، اقلام فرهنگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی و کمک‌های مردمی در منطقه زلزله زده قطور شهرستان خوی توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، در ادامه مسئوليت‌هاي اجتماعي کتابخانه‌های عمومی، اقلام فرهنگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی و کمک‌های مردمی با حضور خدیجه معصومی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی، در منطقه زلزله زده قطور شهرستان خوی توزیع شد.

معصومی،  مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گفت: بیش از 3000 قلم کالا از جمله بیش از 150 بسته فرهنگی شامل کتاب، مداد، دفتر نقاشی،  مدادرنگی و برگه های نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان اهدا و توزیع شد.

وی افزود: شوینده، اقلام بهداشتی، آب معدنی، کنسرو، پوشاک و مواد خوراکی نیز، جزو اقلام اهدایی به مردم زلزله زده قطور بود.

معصومی افزود: کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک پایگاه فرهنگی و اجتماعی فعالیت می‌کنند و برای ما، سلامت جسمی و فکری مردم بسیار مهم است و کتابخانه‌های عمومی در طرح‌های توسعه خود، پدافند غیرعامل را جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از حوادث طبیعی به صورت جدی دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: منطقه زلزله زده قطور جزو اولویت‌های ماست و کودکان و نوجوانان در این شرایط، بیش از پیش نیازمند تغذیه روحی برای کاهش آسیبهای ناشی از زلزله هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، اجرای این گونه کارهای اجتماعی را نشان از تاثیر کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک دستگاه فرهنگی در رویدادهای اجتماعی دانست و افزود: کتابخانه‌های عمومی در کنار ترویج فرهنگ کتابخوانی می‌توانند در رواج فرهنگ نیکوکاری اثرگذار باشند چنانکه کتابخانه‌های عمومی پیش از این نیز، تاثیر خود را در اجرای طرح «بهار مهربانی»، «سیستان را دریابیم»، ترویج سنت حسنه اهدای کتاب و کتابخانه‌سازی توسط خیرین ثابت کرده‌اند.