صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
فراخوان بازسازی کتابخانه تفکر شهریار
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مسابقه‌ کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
با هدف افزایش تعامل فرهنگی انجام شد؛ دیدار مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با هدف توسعه همکاری‌ های متقابل در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، با هدف توسعه همکاری‌های متقابل در جهت ترویج کتابخوانی با ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک انتصاب معصومی به عنوان مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گفت: حمایت از کتابخانه‌های عمومی، حمایت از خود ارشاد و فرهنگ اسلامی است و این دو اداره کل، شاخه‌های یک تنه درخت هستند.

خدایاری با اشاره به اعتبار فرهنگی افزود: باید برای ریشه‌کن کردن فقر کتابخوانی، تلاشهای بسیاری صورت گیرد و در بین دستگاه‌های متولی، نقش کتابخانه‌های عمومی پررنگ‌تر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر شناسایی علل مراجعه کم به کتاب، گفت: باید علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های افراد و مناطق مانند روستاهای دوستدار کتاب، باید سیاست‌هایی نیز برای جذب افراد کتاب نخوان طراحی گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص همکاری ادارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تمامی شهرستانها، استفاده از ظرفیت انجمن‌ها، امکانات و موسسات وابسته به ارشاد، ایجاد  کتابخانه‌ در شهرهای فاقد کتابخانه، اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک و ... قول مساعد داد.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی در این دیدار اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح استان، نیازمند همدلی و همراهی ارگانهای فرهنگی بویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی افزود: می‌توانیم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد، ارومیه را به عنوان پایتخت کتاب معرفی کنیم و روستاهای دوستدار کتاب را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: ارائه خدمات به مناطق کم برخوردار جزو برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌‎های عمومی است و بایستی با رویکرد علمی و توجه به بومی‌سازی، طرح‌هایی در حوزه کتابخوانی ارائه و اجرا کرد.

معصومی خواستار تبیین جایگاه و وظایف کتابخانه‌های عمومی در سند جامع فرهنگی استان شد.