صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
استاندار آذربایجان‌غربی؛ نهاد کتابخانه‌های عمومی نقشی مهم در بهبود شاخص های فرهنگی عهده دار است در دیدار محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان‌غربی با مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور لزوم فعال سازی نقش اجتماعی نهاد کتابخانه جهت افزایش مشارکت اجتماعی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  آذربایجان‌غربی؛ در حاشیه معارفه مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان‌غربی با مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به نقش و جایگاه کتاب در توسعه فرهنگی و غفلت از این ابزار مهم در جامعه امروزی تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی می بایست در بهبود شاخص‌های فرهنگی بیش از اینها فعالیت موثر داشته باشد.

شهریاری با تاکید بر اینکه از ظرفیت این نهاد ارزشمند در توسعه زیرساخت های فرهنگی باید بیشتر استفاده شود گفت: استانداری برای تامین امکانات و پیشبرد اهداف این نهاد در استان اعلام آمادگی می کند.

وی با اشاره به اینکه این نهاد نقشی مهم در حفاظت از منافع ملی برعهده دارد تصریح کرد: نهاد کتابخانه باید نقش اجتماعی فعال‌تری ایفا کند و صرفا بر روی کاربران فعال تمرکز نکند و از افرادی که کمتر به کتابخانه مراجعه می‌کنند و یا تاکنون از خدمات کتابخانه‌ها استفاده نکرده‌اند، غافل نباید شد.

شهریاری گفت: با تقویت فعالیتهای اجتماعی به طور قطع مشارکت اجتماعی نیز افزایش می یابد و جامعه بیش از پیش با کارکرد این نهاد آشنا می شوند.

در ادامه، مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز با تقدیر از حمایت‌های مقام عالی استان، گزارشی از فعالیتهای این نهاد ارائه نمود.