صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
ارومیه- ایرنا: کتابخانه مسجد قائم ارومیه بازگشایی شد سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با اشاره به حل مشکلات مربوط به کتابخانه قائم ارومیه گفت: این کتابخانه از امروز، پنج‌شنبه باز و پذیرای علاقه‌مندان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی به نقل از ایرنا، منوچهر جعفری روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق تصمیم مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی، فرماندار ارومیه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارومیه و هیات امنای مسجد حضرت قائم، مصوب شد که مشکل حقوقی این کتابخانه بعد از بازگشایی در فضای گفت و گو حل‌وفصل شود.

وی تاکید کرد: اختلاف در سند ملکی از دلایل بسته‌شدن کتابخانه قائم (عج) از سوی هیات امنا بود و به طور قطع تعطیلی شتاب‌زده این کتابخانه تنها به علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی منطقه ضرر می‌رساند.

به گزارش ایرنا، این کتابخانه برتر آذربایجان‌غربی که در مجاورت مسجد قائم ارومیه مستقر است چندی پیش با پافشاری دست‌اندرکاران این مسجد به تعطیلی کشیده شد؛ کتابخانه‌ای که حدود ۶۰۰ عضو فعال دارد و اعضای آن در آستانه امتحانات، فضای مطالعه و دسترسی به کتاب را از دست دادند.

کتابخوان برتر آذربایجان‌غربی طی سال‌های‌ اخیر همواره از میان اعضای این کتابخانه انتخاب شده و خود کتابخانه نیز عنوان «برتر استانی» را با خود یدک می‌کشد؛ بر همین اساس برخی از مسوولان فرهنگی استان با توجه به اهمیت این کتابخانه، با جدیت بازگشایی آن را دنبال می‌کنند اما مقاومت و بهانه‌گیری هیات امنا همچنان ادامه دارد.