صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
با حضور علاقمندان؛ كتاب «ناميرا» در كتابخانه عمومي شهيد مهدي باكري مياندوآب نقد شد جلسه نقد و بررسی كتاب «ناميرا» نوشته صادق كرميار در كتابخانه عمومي شهيد مهدي باكري مياندوآب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، جلسه نقد كتاب «ناميرا» با حضور جمعي از طلاب حوزه علميه خواهران الزهراي شهرستان مياندوآب، حجه الاسلام فتاح قربان‌پور، منتقد کتاب و ليلا اسكندريان، منتقد کتاب در اتاق جلسات كتابخانه شهيد مهدي باكري برگزار شد.
در ابتدای جلسه، فتاح قربان‌پور، منتقد كتاب گفت: اين كتاب يك رمان تاريخي درباره چگونگي و چرايي قيام امام حسين(ع) و دعوت مردم كوفه از امام است.

قربان‌پور افزود: زنان همواره در طول تاريخ نقش و سهم بسزايي در پيروزي يك انقلاب يا شكست آن ايفا کرده‌اند چنان كه حضرت فاطمه(س) در دوران امام علي(ع) و حضرت زينب(س) در دوران امام حسين(ع) در بيداري و روشنگري مردم و آگاه سازي آن‌ها بسيار تاثيرگذار بوده‌اند و اين موضوع در كتاب ناميرا نيز در خلال داستان به وضوح خود را نشان مي‌دهد.

منتقد كتاب نثر بسيار ساده و روان كتاب را از محاسن آن دانست و اظهار داشت: ابتداي داستان با يك ضرب آهنگ بسيار كند پيش مي‌رود اما در فصل‌هاي پاياني نويسنده با نوعي شتابزدگي به طرح موضوع مي‌پردازد و از كنار بسياري از وقايع مهم به سرعت مي‌گذرد و مخاطب را با ابهاماتي روبرو مي‌سازد و خواننده را به مطالعه منابع ديگري براي كشف و دانستن حقيقت ماجرا سوق مي‌‌دهد.
ليلا اسكندريان به عنوان منتقد دوم كتاب نيز با اشاره به سوابق نويسنده كتاب، صادق كرميار را نويسنده‌اي توانمند معرفی کرد كه توانسته است به زيبايي به بازآفريني يك واقعه تاريخي بپردازد.
اسكندريان گفت: داستان در حال حركت، و پر از مسايل روان‌شناختي و جامعه‌شناختي است و نويسنده در اين كتاب يك فضاي پرتنش را به تصوير مي كشدكه در آن اتفاق‌هاي فراواني مي‌افتد و چون تعادل بر هم مي‌خورد، مخاطب جذب مي‌شود. همچنین در اين كتاب منفعت طلبي‌هاي مردم كوفه، فتنه‌ها و انديشه‌هاي شخصيت‌هاي داستان به زيبايي به تصوير كشيده شده است.

منتقد كتاب با اشاره به جلد كتاب اظهار داشت: تصوير جلد كتاب که عکس نویسنده است با محتواي كتاب تناسبي ندارد و بهتر بود در صورت آوردن تصوير نويسنده در قسمتي از كتاب مثلا در پشت جلد كتاب درباره خود نويسنده و سوابق ايشان توضيحاتي ارائه مي شد تا براي مخاطب ناآشنا نويسنده شناخته شده و برقراري ارتباط با كتاب ملموس‌تر شود.

گفتني است كتاب «ناميرا» داستان ترديد آدم‌ها است و حال و هواي جواني به نام «عبدالله‌بن عمير» را روايت مي‌كند كه به دنبال حقيقت است و مي‌خواهد بداند در جريان جنگ امام‌حسين(ع) و يزيد در واقع حق با كدام‌شان است و در آخر تصميم مي‌گيرد براي مقابله با كفار به جنگ يزيد برود.