صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
در هفته‌ كتاب؛ برنامه‌هاي فرهنگی متنوعي در بخش كودك كتابخانه‌ مركزي اروميه برگزار شد بخش کودک کتابخانه مرکزی ارومیه، با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی میزبان کودکان شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي آذربایجان‌غربی، برنامه‌های فرهنگی شامل نشست كتاب‌خوان مدرسه‌اي، سخنراني در مدارس، جمع‌خواني كتاب، آموزش كتاب‌سازي، نقاشي ديواري و قصه‌گويي در بخش کودک کتابخانه مرکزی ارومیه به اجرا درآمد.

فريبا قره‌باغ، مسئول بخش کودک کتابخانه مرکزی ارومیه در این باره گفت: بخش كودك سعي داشته ‌است از آغازين روز‌هاي هفته‌ي كتاب با برنامه‌هاي گوناگون فرهنگي از كودكان و دانش‌آموزان بازديد‌كننده استقبال كند كه برخي از اين برنامه‌ها به شرح ذیل است:

سخنراني در مدارس

قره‌باغ گفت: سخنراني در مدارس يكي از راه‌هاي است كه مي‌توان به واسطه‌ي آن دانش‌آموزان را با كتابخانه آشنا كرده و نسبت به مطالعه‌ي كتاب علاقه‌مند‌تر ساخت. از همين رو، کتابداران بخش کودک با حضور در مدارسي چون شهيد بادكي، جاويد سنگر، شهيد حبيب و شاهد يك و دو، مباحثي را تحت عنوان حال خوش خواندن برای دانش‌آموزان ارائه کردند.

معرفي كوتاهي از كتابخانه و بخش‌هاي مختلف آن، شرایط عضویت در کتابخانه و معرفی یک کتاب مفدی در پایان سخنرانی‌ها، سرفصل کتابداران بخش کودک بود.

نشست كتاب‌خوان در مدارس

دو نشست كتاب‌خوان نيز در مدارس شاهد يك و دو برگزار شد كه دانش‌آموزان علاقه‌مند كتاب‌هاي مورد نظر خود را در جمع دوستانشان معرفي كردند.

اسامي كتاب‌هاي معرفي شده به شرح زير است:

در مدرسه‌ شاهد يك کتابهای «پرنده‌ي آرزو»، «چهارده قصه، چهارده معصوم»، «دفتر خاطرات يك مگس»، «من برگ شدم»، «مرده اي كه زنده شد» و «داستان‌هاي پيامبران» معرفی شد.

در مدرسه‌ شاهد دو کتابهای «سفر‌هاي علمي يك مورچه ج 1 »، «اي كاش به جاي يك نفر، ده نفر بودم!»، «يونان باستان»، «زنجيره‌هاي غذايي»، «سفر‌هاي علمي يك مورچه ج 2» و «امام جواد» معرفی شد.

نقاشي ديواري

به مناسبت ميلاد حضرت محمد «ص» و همچنين هفته‌ي كتاب، يك نقاشي ديواري با همكاري نوآموزان مهدكودك «دلبند» تهيه شد.

كتابسازي

در این برنامه، كودكان علاقه‌مند داستاني را با خلاقيت خود نوشته و سپس تصاوير مربوط به آن را نقاشي كردند، در پايان نيز برگ‌هايي را كه آماده كرده بودند با مقوا يا شيرازه جلد كرده و كتابي كوچك ساختند.

جمع‌خواني کتاب، شعرخواني و قصه‌گويي، مرجع‌شناسي،  تورهای کتابخانه گردی و بازی‌های ویژه خردسالان از دیگر برنامه‌های بخش کودک کتابخانه مرکزی ارومیه در هفته کتاب بود.