صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با سرپرست اداره کل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فراخوان بازسازی کتابخانه تفکر شهریار
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مسابقه‌ کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
با حضور نویسنده اثر؛ جلسه نقد و بررسي كتاب «زندگي و آثار شاعره ي كرد بانو بهجت شجاعي ايلخاني زاده سنندجي» برگزار شد جلسه نقد و بررسي كتاب«شرح زندگاني و آثار شاعره كرد بانو بهجت شجاعي ايلخاني‌زاده‌ي سنندجي» در آمفي تئاتر كتابخانه مستوره كردستاني بوكان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل كتابخانه‌هاي عمومي آذربایجان‌غربی؛ جلسه نقد و بررسي كتاب«شرح زندگاني و آثار شاعره كرد بانو بهجت شجاعي ايلخاني‌زاده‌ي سنندجي» با حضور جمعي از اعضاي كتابخانه و انجمن ادبي شهرستان بوكان، در آمفي تئاتر كتابخانه مستوره كردستاني بوكان برگزار شد.

در ابتداي اين نشست، سيد صباح حسيني، نويسنده كتاب ضمن تشكر و قدرداني از كتابخانه براي برگزاري نشست، به توضیح چگونگي جمع آوري اسناد و نگارش كتاب پرداخت. وي به مظلوم واقع شدن تاريخ ادبيات زنان اشاره كرد و در پايان سخنانش يكي از نامه‌هاي بانو بهجت را قرائت نمود.

ابراهيم اسماعيل‌پور، شاعر و نويسنده، به عنوان اولين منتقد، جسارت بانو بهجت را در سرودن شعر ستود و او را با مستوره اردلان، شاعر و تاريخ‌نويس، مقايسه كرد. اسماعيل‌پور در ادامه سخنانش به حس وطن‌دوستي در شعرهاي بانو بهجت شجاعي اشاره كرد و افزود: در دنياي امروز، ما به قلم و روياهاي زنان براي آرامش و آباداني جامعه نيازمنديم و اگر جامعه‌اي نويسنده زن نداشته باشد به مانند اين است كه نيمي از خلاقيت آن جامعه مرده باشد. اسماعيل پور سخنان خود را با اهميت شناساندن شاعران زن به جامعه و به تبع آن اهميت اثر دكتر حسيني به پايان رساند.

در ادامه مراسم، رسول نصيريان، كتابدار كتابخانه مستوره كردستاني با اشاره به اهميت و جايگاه آرشيو در جوامع مدرن به اهميت اثر حاضر پرداخت و افزود: جمع‌آوري نامه‌ها و عكس هاي تاريخي در كتاب از نكات بسيار مثبت كتاب است.

 نصیریان گفت: لازم است تا اسناد و نامه‌هاي شخصيت‌هاي ادبي و مذهبي بويژه بانوان جمع‌آوري و به عنوان يك منبع آرشيوي منتشر شود.

گفتنی است اين برنامه با تقدير از برگزيدگان شهرستاني جشنواره رضوي پايان يافت.