صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با سرپرست اداره کل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فراخوان بازسازی کتابخانه تفکر شهریار
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مسابقه‌ کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
در راستای ترویج کتابخوانی؛ اولين دوره آموزش مهارتهاي قصه‌گويي در كتابخانه عمومی مستوره كردستاني بوكان برگزار شد اولين دوره آموزش مهارتهاي قصه‌گويي ویژه بانوان و مربیان پیش‌دبستانی در كتابخانه عمومی مستوره كردستاني بوكان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، اولين دوره آموزش مهارتهاي قصه‌گويي با حضور جمعي از بانوان و مربيان پيش دبستاني در بخش كودكان كتابخانه عمومی مستوره كردستاني بوكان برگزار شد.

 پروين عبداله‌زاده، مسئول کتابخانه عمومی مستوره كردستاني با اشاره به اهمیت دوره کودکی در تربیت افراد کتابخوان، بر برگزاري جلسات قصه گويي و جمع‌خواني تاکید كرد و گفت: در دنياي امروز انبوه رسانه‌ها و فناوري‌هاي ارتباطي نتوانسته جاي قصه را در خانواده‌ها پر كند كه اين مسئله از اهميت ارتباط‌هاي انساني و اتفاقاتي كه بين قصه‌گو و شنونده قصه روي مي‌دهد حكايت دارد.

مسئول كتابخانه مستوره كردستاني افزود: رشد قدرت تخيل و خيال‌پردازي، افزايش گنجينه لغات كودكان، انتقال حس كلمات، آموزش غيرمستقيم تحمل و تعامل و به تبع آن افزايش سطح مطالعه از مهمترين اثرات يك قصه‌گويي خوب است. همچنين مهمترين نكته در انتخاب قصه جاذبه آن براي كودكان است كه بر انتقال پيام و آموزنده بودن برتري دارد. وي سخنان خود را با اشاره به ويژگيهاي يك قصه‌گوي خوب ادامه داد و تاكيد كرد: پوشش قصه‌گو بايستي عادي و دور از هر گونه زرق و برق باشد تا توجه شنوندگان را به خود جذب نكند.

در ادامه مباحثي از جمله چگونگي شروع و پايان‌بندي قصه، نحوه طراحي كارت قصه‌گويي، توجه به سن شنوندگان، انواع روشهاي قصه‌گويي مثل كتابخواني، قصه گويي ساده، قصه گويي همراه با پرده خواني، قصه‌گويي همراه با تقليد حركت و صدا، قصه‌گويي خلاق و قصه‌گويي بدون سوژه مطرح شد و نمونه‌هاي عملي براي آن ذكر شد.

اين دوره با نمايشگاهي از كتابهاي آموزش قصه‌گويي، نمايش بخشهايي از نخستين دوره آموزشي قصه‌گويي با تدريس مصطفي رحماندوست و چند اجراي قصه‌گويي از حاضران در جلسه پايان يافت.