صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با سرپرست اداره کل
البوم
ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت باد
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
بهار مهربانی در بهار قرآن
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب‌خوان خرداد ماه
گام دوم انقلاب: مردمی ترین انقلاب عصر جدید
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
در شهرستان مهاباد؛ خيرين كتابخانه ساز 75 ميليون ريال به كتابخانه روستاي داشخانه كمك كردند انجمن خيرين كتابخانه ساز مهاباد مبلغ 75 ميليون ريال جهت اتمام پروژه‌ي ساخت كتابخانه روستاي داشخانه اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان غربي، انجمن خيرين كتابخانه ساز مهاباد مبلغ 75 ميليون ريال برای اتمام پروژه‌ي ساخت كتابخانه روستاي داشخانه در زيربناي 80 متر مربع ، کمک مالی کرد.

چیا قادري، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي مهاباد گفت: در شهرستان مهاباد ظرفيت‌هاي خوبي به عنوان موسسات خيريه وجود دارد و انجمن خيرين كتابخانه ساز مهاباد از سال 95 بطور رسمي و با مجوز فرمانداري شروع بكار كرده است و از زمان تشكيل، فعاليت‌هاي فرهنگي خود را در قالب كمك هاي مالي، خريد تجهيزات و اهداي كتاب به كتابخانه هاي عمومي شهري و روستايي انجام داده است.

قادري افزود: كمك مالي انجمن خيرين كتابخانه ساز به روستاي داشخانه در زمينه اتمام ساخت كتابخانه اين روستا بوده است كه با تلاش و همت جوانان و اهالي اين روستاي دوستدار كتاب و كتابخواني و همچنين بخشدار مركزي مهاباد، كلنگ احداث آن زده شده بود اما از مدتي قبل به علت كمبود منابع مالي عمليات ساخت آن دچار وقفه شده بود.

قادري با ذكر اين نكته كه اهميت كتابخانه سازي از مدرسه سازي كمتر نيست، اظهار اميدواري كرد تا زمان اتمام ساخت و رسيدن به مرحله بهره برداري از اين كتابخانه روستايي، كمك هاي خيرين و مسئولين مربوطه ادامه پيدا كند.

گفتنی است: سرانه فضاي كتابخانه اي در شهر مهاباد 2550 متر مربع است كه در مقايسه با ميانگين استاني از ميزان كمتري برخوردار مي باشد و ضرورت توجه ويژه ي مردم، خيرين، مسئولان و اهل فرهنگ شهرستان مهاباد را مي طلبد.