صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
به مناسبت ماه رمضان صورت گرفت؛ فعالیتهای ویژه فرهنگی در کتابخانه عمومی مستوره کردستانی بوکان جلسات جمع‌خوانی قرآن کریم به همت کتابخانه عمومی مستوره کردستانی بوکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، كتابخانه‌ عمومی مستوره كردستاني بوكان به مناسبت ماه مبارك رمضان، برنامه‌هاي متنوع فرهنگي در سطح مدارس و داخل كتابخانه برگزار كرد.

خالد يوسفي، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بوکان اظهار داشت: با توجه به اهميت قرآن و نزول يكباره آن در ماه مبارك رمضان فرصتي فراهم شد تا اهميت اين كتاب آسماني و آشنايي با كلام الهي در كتابخانه برجسته شود.

یوسفی افزود: نمايشگاهي از نسخ قرآن موجود در كتابخانه برپا شد. نسخ قرآن موجود در اين نمايشگاه در قطع‌هاي مختلف و با خطوط ريز تا درشت به نگارش درآمده و اعضا با سطوح سواد متنوع مي توانند از آن استفاده نمايند. همچنين تفاسير برجسته قرآن کریم نيز در خلال اين نمايشگاه در معرض ديد مراجعان قرار گرفت و امكان امانت آن به اعضا همچون گذشته فراهم شد.

وی جمع‌خوانی قرآن را از ديگر فعاليت كتابخانه در ماه مبارك رمضان نام برد كه با حضور پروین عبداله زاده،  مسئول كتابخانه در مدارس 12فروردين و طلوع اميد برگزار شد و طی آن، سوره‌هاي «الرحمن»، «يس»، «ملك» و «شمس» در نمازخانه اين مدارس با حضور 50 نفر از دانش‌آموزان كلاس هفتم و چهارم جمع خواني شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بوکان تصریح کرد: در اين جلسات ضمن تمرين صحيح خواني آيات نوراني قرآن، بخشهايي از آن نيز با استفاده از تفاسير برجسته تحليل شد و حاضران با معاني آن آشنا شدند. محافل انس با قرآن به منظور بهره گيري از كلام وحي و تلاش براي درك آيات وحي در عصر حاضر برگزار مي شود.

يوسفي ادامه داد: برپايي نمايشگاه كتاب ضيافت برنامه‌اي ديگر بود كه با تلاش كتابداران كتابخانه از منابع مرتبط با ماه مبارك رمضان شامل روزه، نماز، فضايل عبادات و تلاوت قرآن در محل ميز امانت برپا شد. اين منابع با هدف تشويق اعضا به مطالعه منابع مرتبط با عبادات و بركات آن در ماه مبارك رمضان بازنمایی شد.

اجراي طرح عفاف و حجاب، آماده سازي نمازخانه و تابلوي فرهنگي متناسب با ماه رمضان از ديگر اقدامات اين كتابخانه در جهت تكريم ماه روزه و قرآن بود.