صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
بهار مهربانی در بهار قرآن
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب‌خوان خرداد ماه
گام دوم انقلاب: جلوگیری از شکاف های عمیق طبقاتی
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
همزمان با گرامیداشت هفته معلم؛ از برگزيدگان مسابقه «اگر من یک شهردار بودم» شهرستان چایپاره تجليل شد با همکاری كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان چایپاره، مسابقه «اگر من یک شهردار بودم» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان غربي، پيرو مصوبه پنجمين جلسه انجمن كتابخانه‌‌هاي عمومي و در راستاي فرهنگسازي مطالعه و كتابخواني، مسابقه «اگر من یک شهردار بودم» با حمايت شهردار و شوراي شهر و با همكاري كتابخانه عمومي شهيد مفتح، كانون پرورش فكري، دبیرستان قائم (عج) و دبیرستان محدثه برگزار شد.

 طي مراسمي كه با حضور اعضاي انجمن كتابخانه‌‌هاي عمومي، مربیان و دانش‌آموزان در سالن آمفي تئاتر كانون برگزار شد به ده نفر از برگزیدگان جوایز نفيس و به همه شرکت کنندگان لوح تقدیر اهداء شد.

يوسف حاتمي، شهردار چايپاره، در این مراسم گفت: در اين مسابقه كه تعداد 36 نفر شركت كننده داشتيم، مسائل و مشكلات شهر توسط جوانان انعكاس يافته است و درخواستها و پيشنهادات سازنده براي ما قابل احترام بوده و تمامي مسائل، بررسي و پيگيري خواهد شد.

حاتمی به تعامل وهمكاري بيشتر مردم با شهرداري تاكيد كرد و موضوع شهرداري را يك رابطه «شهرداري از مردم و براي مردم» دانست و افزود: رابطه فرهنگ مطالعه و آسيب‌هاي اجتماعي يك رابطه معناداريست و وقتي فرهنگ مطالعه در جامعه رواج يابد مطمئناً بسياري از ناهنجاريها از بين خواهد رفت و ضرورت دارد كه در زمينه رابطه كتابخواني وآسيب‌هاي اجتماعي درسطح شهر مطالعاتي انجام گيرد.
منیژه قاسم نژاد، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی چایپاره، ضمن قدرداني از همكاري‌ها و حمايتهاي رئيس شوراي شهر و شهردار چايپاره گفت: شوراي شهر در زمينه ترويج فرهنگ كتابخواني، پيگيري مسائل و مشكلات كتابخانه‌ها هميشه در كنار كتابخانه‌هاي عمومي بوده است و از نظر اين شورا بخش فرهنگي و در راس آن مبحث مطالعه و كتابخانه‌ها اهميت بيشتري دارد و بايد گسترش يابد.

در پايان اين مراسم بخاطر تعامل خوب و سازنده اداره كتابخانه‌هاي عمومي با آموزش وپرورش شهرستان، با اهداي لوح تقدير رئيس آموش وپرورش چايپاره از زحمات منيژه قاسم نژاد، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي و الهام قربان نژاد مسئول كتابخانه شهيد مفتح تجليل بعمل آمد.

گفتنی است قبلاً نيز با حمايت مالي شوراي شهر از برندگان مسابقه كتابخواني در هفته كتاب تقدير بعمل آمده است .