صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
بهار مهربانی در بهار قرآن
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب‌خوان خرداد ماه
گام دوم انقلاب: جلوگیری از شکاف های عمیق طبقاتی
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
اخبار
در كتابخانه قائم (عج)؛ برنامه‌هاي متنوع فرهنگي به مناسبت روز زن برگزار شد به مناسبت روز زن و مادر، كتابخانه قائم (عج) با همكاري كانون فرهنگي مساجد و حوزه بسيج خواهران مسجد قائم(عج) برنامه‌هاي فرهنگي متنوعي برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌‌غربي، به همت كتابداران كتابخانه عمومي قائم(عج) شهرستان اروميه و با همکاری حوزه بسيج خواهران مسجد قائم(عج) و كانون فرهنگي مساجد، به مناسبت بزرگداشت مقام زن و روز مادر،  برنامه‌هاي فرهنگي متنوعی برگزار شد.

برگزاري مسابقه مكتوب، نشست جمع‌خواني، مسابقه خلاصه‌نويسي، نشست معرفي كتاب، برگزاري نمايشگاه كتاب، نشست پرسش و پاسخ با قرآن‌آموزان از برنامه‌هايي بود كه به اين مناسبت برگزار شد.

نمايشگاه كتاب

به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه‌زهرا (س)، بيست عنوان كتاب شامل نظام حقوق زن در اسلام، حقوق زن، منزلت زن در انديشه اسلامي، زن و انديشه خودباوري، زن و امنيت اجتماعي، زن و اصلاح الگوي مصرف و ... در كتابخانه قائم به نمايش گذاشته شد.

برگزاري مسابقه

برگزاري مسابقه مكتوب و چهارگزينه‌اي از كتاب «منزلت زن و انديشه اسلامي» نوشته محمد فنائي با حضور خواهران حوزه بسيج مسجد قائم (عج) از برنامه‌هاي ديگر اجرا شده در اين كتابخانه بود.

نشست معرفي كتاب

ده عنوان كتاب با موضوعات زن، عدالت و مشاركت و زن، كارآفريني و اقتصاد ملي، توسط خانم زهرا كارامد و تعدادي از شركت‌كنندگان براي حاضرين در نشست معرفي شد.

مسابقه خلاصه‌نويسي

در نشستي رحيمه خسروپرست، كارشناس ديني، كتاب «حقوق زن نوشته حميد كريمي» را معرفي و تفسير نمود، سپس حاضرين در جلسه به خلاصه‌نويسي كتاب پرداختند و در خاتمه به بهترين خلاصه‌ها جوايزي اهدا شد.

نشست جمع‌خواني

در اين نشست كتاب «زن در تاريخ و انديشه اسلامي» نوشته دكتر فتحيه فتاحي‌زاده، با حضور 50 نفر از خواهران بسيجي توسط زهرا كارامد، مربي قرآن و تعدادي از بسيجيان جمع‌خواني شد.

در ادامه نشست، حاضرين در خصوص موضوعات «زن و امنيت اجتماعي» و «زن و انديشه خودباوري» به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رحيمه خسروپرست، كارشناس ديني بسيج خواهران، ضمن تبريك ايام ميلاد حضرت زهرا (س) و روز زن گفت: برخلاف تصور مكتب‌هاي غربي، در اسلام زن داراي مقام و منزلت بالايي است و حضرت فاطمه زهرا (س) به خوبي اين جايگاه والا و شخصيت زن تحت تربيت مباني حقيقي دين را به تصوير كشيدند.