صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
بهار مهربانی در بهار قرآن
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب‌خوان خرداد ماه
گام دوم انقلاب: ظرفیت های دست نخورده کشور
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
1397/9/29 پنجشنبه به همت کتابخانه عمومی شهید بهشتی سلماس؛ کتاب «ترکیبات زبان ترکی» در سلماس رونمایی شد کتاب «ترکیبات زبان ترکی آذربایجانی» به نویسندگی علی اصغر غفوری نیا، محقق و نویسنده سلماسی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربایجان غربي، هادی درستی، رئیس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان سلماس از رونمايي كتاب «تركيبات زبان تركي» اثر علی اصغر غفوری‌نیا، مولف سلماسي خبر داد.

هادي درستي گفت: مراسم نقد و بررسي و رونمايي كتاب «تركيبات زبان تركي» با حضور جامعه ادبي و فرهنگي سلماس در کتابخانه شهید بهشتی برگزار شد.

درستي افزود: اين كتاب شامل 6 فصل در قالب 133صفحه است كه با تلاش بيش از يكساله نويسنده گردآوري و چاپ شده است. كتاب «تركيبات زبان تركي» پانزدهمین اثر غفوری‌نیا بوده و شامل بیش از سه هزار ترکیب اعم از مترادفات، اضداد، مشابهات، عبارات تاکیدی و کنایه‌ها به شیوه گویش ترکی رایج سلماس است.

وي هدف از برگزاري چنين مراسماتي را آشنايي شهروندان بالاخص جوانان با نويسندگان و فرهيختگان بومي و محلي و رشد و تعالي فكري و فرهنگي جامعه بیان کرد و افزود: رشد و تعالي فكري و فرهنگي پیش‌شرط توسعه جامعه در ساير زمينه‌ها اعم از اجتماعي، سياسي، اقتصادي و ... است.

رئیس اداره كتابخانه‌هاي عمومي سلماس خاطرنشان كرد: این اداره قصد دارد در آينده كتاب‌هايي از ساير نويسندگان محلي را رونمايي و نقد و بررسي نمايد.