صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
1398/9/10 يكشنبه به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان مياندوآب؛ کارگاه آموزش آسیب‌های فضاي مجازي برگزار شد کارگاه آموزش آسیب‌های فضاي مجازي و آشنايي با مصاديق جرايم رايانه‌اي در شهرستان مياندوآب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، کارگاه آموزش آسیب‌های فضاي مجازي و آشنايي با مصاديق جرايم رايانه‌اي، با سخنراني اسلام احدزاده، كارشناس سايبري و مربي آموزش همگاني پليس فتا و امير شاه‌محمدي، معاون اجتماعي فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان مياندوآب، در سالن مطالعه كتابخانه عمومي شهيد باكري مياندوآب برگزار شد.
در این کارگاه، اسلام احدزاده، يكي از آسيب‌هاي فضاي مجازي را عدم دانش و آگاهي كاربران در فضاي مجازي دانست و گفت: با توجه به افزايش مصاديق جرائم سايبري و آسيب‌هاي ناشي از آن كه عموما جوانان و نوجوانان را هدف قرار داده ‌است، لازم است جلسات آموزش جرائم و آسيب‌هاي فضاي مجازي براي جوانان و نوجوانان، بيشتر از ساير موارد مورد توجه قرار گيرد.
احدزاده ادامه داد: استفاده از فضاي مجازي آثار مثبتی مانند تاثير بر فضاي كسب و كار، رونق مشاغل خانگي و تسهيل ارتباط راه دور داشته است.

وی گفت: بيشتر افرادي كه در فضاي مجازي مورد سوء استفاده و كلاهبرداري قرار مي‌گيرند، كاربراني هستند كه با مخاطرات و چالش‌هاي فضاي مجازي آشنايي كافي ندارند و در استفاده از فضاي مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي حريم خصوصي و ملاحظات امنيتي آن را رعايت نمي‌كنند.
سرهنگ شاه‌محمدي نيز در پايان ضمن تشكر از اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان مياندوآب براي تدارك چنين برنامه‌هاي آموزشي،‌ گفت: دغدغه آموزش و آگاهي در زمينه تهديدات فضاي مجازي بايد عمومي باشد؛ والدين، فرزندان و به طور كلي خانواده‌ها، سازمان‌ها، نهادهاي آموزشي و فرهنگي، همگي در اين حوزه احساس نياز و وظيفه نمايند. بايد مسئولانه‌تر از گذشته در فضاي مجازي حضور يافته و به ايفاي نقش بپردازيم تا بتوانيم ضمن مصون ماندن از تأثيرات منفي احتمالي، از مزايا و اثرات مثبت آن نيز بهره گيريم.