صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
1398/9/3 يكشنبه در بيست و هفتمين دوره هفته كتاب؛ قریب به 800 نفر از کتابخانه‌های عمومی بوکان بازدید کردند کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان میزبان بازدید کنندگان در قالب تورهای فرهنگی در هفته کتاب شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، در بيست و هفتمين دوره كتاب، كتابخانه‌های عمومی مستوره كردستاني و استاد حقیقی بوكان ميزبان كساني بود كه براي يك گردش فرهنگي كتابخانه را انتخاب كرده بودند. در اين بازديدها قریب به 800 نفر نفر از كتابخانه‌های عمومی شهرستان بازدید کردند.

پروین عبداله‌زاده، مسئول کتابخانه عمومی مستوره کردستانی گفت: در اين گردش فرهنگي، دانش آموزان و خردسالان از دبيرستان سالمي3، مدرسه غيرانتفاعي اميد، مدرسه مهرورزان، دبيرستان 12فروردين، مدرسه فاطميه، مدرسه سيدحسن كاظمي و پيش دبستاني طلوع اميد از كتابخانه ديدن كرده و از نزديك با بخشهاي مخزن، مرجع، نشريات و كودك آشنا شدند و تعدادي از علاقه مندان نيز در كتابخانه عضو شدند.

وی افزود: به منظور غني سازي اين بازديدها، برنامه هاي قصه‌گويي و جمع‌خواني براي حاضران اجرا شد. قصه «پنج تا انگشت بودند كه ...» از مصطفي رحماندوست، جمعخواني كتاب «ته خيار»، معرفي كتاب «دري فانتاسماگوري»، بلندخواني «خوابي پر از گوسفند» و شعرخواني و قصه‌گويي دانش‌آموزان از جمله اين برنامهها بود.

امیر رستمی، مسئول کتابخانه استاد حقیقی بوکان در این باره گفت: در طول بيست و هفتمين دوره هفته كتاب، كتابخانه استاد حقيقي شهرستان بوكان همچون هفته كتاب سالهاي گذشته ميزبان و پذيراي دانش آموزان مقاطع مختلف در بازديد از كتابخانه بود. در طول ايام هفته كتاب، بيش از 450 نفر از دانش آموزان مدارس پسرانه و دخترانه شهيدسيفي، غيرانتفاعي كيژان، شفق، شهيد فهميده، پروين اعتصامي، پژوهش، رضوان، غيرانتفاعي سينا و پيش دبستاني نشاط از كتابخانه بازديد نموده و از نزديك با كتابخانه و بخش هاي مختلف و امكانات و خدمات هر بخش آشنا شدند و تعداد زيادي از اين دانش آموزان با تكميل مدارك به عضويت كتابخانه درآمدند.

وی افزود: در طول سال نيز دانش آموزان متعددي در قالب گروه هاي اعزامي از مدارس از كتابخانه هاي عمومي بازديد مي كنند و بازديدها نقش چشمگيري در آشنايي مردم با كتابخانه هاي عمومي و جذب آنها به كتابخانه‌ها داشته است.