صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
1398/7/25 پنجشنبه در راستای پویایی کتابخانه‌های عمومی در آذربایجان غربی؛ نشست هم‌اندیشی مسئولان کتابخانه‌های عمومی و رابطان فرهنگی برگزار شد نشست هم‌اندیشی مسئولان کتابخانه‌های عمومی و رابطان فرهنگی استان آذربایجان‌غربی با حضور منوچهر جعفری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، نشست هم‌اندیشی مسئولان کتابخانه‌های عمومی و رابطان فرهنگی با حضور منوچهر جعفری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در سالن جلسات کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

در این نشست منوچهر جعفری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: به علت اثر عمیقی که کتاب بر باورها و اندیشه‌ها دارد، رسالت کتابداران سنگین است و کتابداران عزیز ما باید در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه اثرگذار باشند.

جعفری افزود: رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی، ترویج فرهنگ و توسعه کتابخوانی است و هر کتابخانه عمومی به عنوان  یک پایگاه‌ فرهنگی در رسیدن به این رسالت نقش دارد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی  ادامه داد: فارغ از محدودیت‌های مالی، پرسنلی و ...، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ارسالی، پویاسازی کتابخانه‌ها ضروری است و باید کتابداران برای جذب مخاطب و همچنین حفظ آنها، تلاش کنند. وی اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی از قبیل نشست‌های کتاب‌خوان، نقد، معرفی و رونمایی کتاب و ... را در جذب مخاطب موثر دانست.

جعفری ضمن تاکید بر عدم آمارسازی گفت: باید با تبلیغات ساده و جذاب، کتابخانه‌ها را به جامعه شناساند و کتابخانه‌ها نیز باید مراکز فرهنگی، مشاهیر، اهل قلم، خیران و ... اطراف کتابخانه را شناسایی کنند تا بتوانند از ظرفیت آنها برای رسیدن به رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی کمک بگیرند.

در ادامه برنامه‌های هفته کتاب تشریح شد و همکاران پیشنهادات خود را ارائه کردند.