صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
بهار مهربانی در بهار قرآن
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب‌خوان خرداد ماه
گام دوم انقلاب: جلوگیری از شکاف های عمیق طبقاتی
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
1398/2/21 شنبه در كتابخانه مستوره كردستاني بوكان؛ نشست جمع خواني تحفه مظفريه برگزار شد نشست جمع خواني با حضور علاقمندان در كتابخانه مستوره كردستاني بوكان برگزار شد

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، با حضورجمعي از اهالي فرهنگ و ادب، دوازدهمين جلسه جمع خواني كتاب «تحفه مظفريه» نوشته اسكار مان با ترجمه ماموستا هيمن در بخش پژوهش كتابخانه مستوره كردستاني بوكان برگزار شد.

تحفه مظفريه مجموعه اي از قصه هاي فولكلور كردي را از زبان «رحمان بكر» روايت مي كند. اين قصه ها قبلا به صورت شفاهي و نسل به نسل به ما مي رسيد و در طول زمان و همزمان با تغييرات اجتماعي، فرهنگي و سياسي و نيز مطابق با سليقه گويندگان آن تغيير مي كرد.

در اين جلسه، ادامه داستان منظوم كردي ناصر و مال‌مال (به‌يت ناسر و مال‌مال) قرائت شد. بنا به تحليل ماموستا هيمن اين داستان نسبت به ساير داستانهاي كتاب جديدتر است و اسامي مكانهاي آن از جمله «گاگه‌ش با‌وومه‌ر» و همچنين گور دو شخصيت اصلي آن هنوز هم در منطقه منگور باقي مانده است. در خلال اين جلسه واژگان دشوار و سنگين كتاب نيز با همفكري حاضران مورد واكاوي قرار گرفت.

گفتني است سلسله نشست جمع‌خواني تحفه مظفريه از آبان ماه و همزمان با هفته كتاب 97 در اين كتابخانه كليد خورد. در اين جلسات مقدمه كتاب، داستان هاي «مم و زين»، «زه مبيل فروش»، «برايموك» و بخش هايي از داستان «ناسر و مال مال» قرائت شده است.