صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
بهار مهربانی در بهار قرآن
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب‌خوان خرداد ماه
گام دوم انقلاب: جلوگیری از شکاف های عمیق طبقاتی
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
1398/2/16 دوشنبه در اولین جلسه شورای اداری استان؛ از ادارات برتر در حوزه امور کتابخانه‌ها و همکاریها تجلیل شد اولین جلسه شورای اداری ادارات کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی به ریاست مدیرکل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، اولين جلسه شوراي اداري كتابخانه‌هاي عمومي استان با حضور علي فيروزنيا، مديركل كتابخانه‌هاي عمومي، روساي ادارت شهرستان‌ها و كارشناسان ستاد اداره كل در سالن جلسات كتابخانه مركزي استان برگزار شد.

فيروزنيا، مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان با تاكيد بر اهميت فعاليت ادارات كتابخانه‌هاي عمومي گفت: حوزه امور كتابخانه‌ها و همکاریها، عملكرد روساي ادارات شهرستانها را در حوزه‌هاي مربوطه خود مورد بررسي قرار داده است كه طبق اين بررسيها، شهرستان‌هاي چايپاره، ماكو، بوكان و تكاب در رده بالا قرار دارند.

وي از همه شهرستانها درخواست كرد تا با جديت در انجام امورات، اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي را در رسيدن به اهداف ياري كنند.

پاسخگويي به موقع به مكاتبات اداري، ارسال برنامه‌هاي فرهنگي به منظور اطلا‌ع رساني، و ارائه به موقع گزارشات درخواستي واحدهاي ستادي از ديگر مطالبات مديركل بود.

موسي نوري، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاریها در اين جلسه به ارائه گزارشي درباره پويش بهار مهرباني پرداخت و گفت: 1400 قلم هداياي فرهنگي جمع آوري شده توسط كتابخانه‌هاي عمومي جهت توزيع در مناطق سيل زده به انبار نهاد در كرج ارسال شده است. وي افزود: پويش مهرباني همچنان در كتابخانه‌هاي عمومي ادامه خواهد داشت.

بهزاد رستمي، رئيس اداره امور همكاريها در اين جلسه با تاكيد بر جذب مشاركت خيرين براي همكاري با كتابخانه‌هاي عمومي اظهار كرد: با توجه به اجراي پويش مهرباني در كتابخانه‌هاي عمومي، ادارات كتابخانه‌ها در شهرستانها مي توانند از پتانسيل خيرين و مدير عاملين كارخانجات برای جذب مشاركت استفاده نمايند.

خديجه معصومي، رئيس اداره امور كتابخانه‌ها و كتابخواني و دبير كميته عفاف و حجاب اداره كل ضمن تاكيد بر استفاده از ظرفيتهاي همكاران توانمند شهرستانها براي پيشبرد اهداف كتابخانه‌ها به بررسي نتايج ارزيابي كميته هاي عفاف و حجاب شهرستانها پرداخت و بر لزوم پيگيري روساي ادارات شهرستانها در اين خصوص تاكيد كرد. در اين جلسه مصوب شد روساي ادارات شهرستانها نسبت به جانمايي محل منشور صيانت از حقوق شهروندي و عفاف و حجاب در كتابخانه‌هاي تابعه اقدام كنند.

حجت تركاوني، كارشناس امور انجمن‌ها و مسئول ستاد امر به معروف و نهي از منكر، با اشاره به ارسال بخشنامه جديد امر به معروف و نهي از منكر، بر اجرايي شدن آن تاكيد كرد.

وي در مورد انجمن‌هاي كتابخانه‌هاي سطح استان گفت: برنامه جلسات انجمن‌هاي كتابخانه‌هاي عمومي استان بایستی در اولين جلسه تدوين و تصويب شود..

 در ادامه كارشناسان ستادي و رؤساي شهرستان ها، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتني است در پايان جلسه از ادارات برتر در حوزه امور كتابخانه‌ها با اهداي لوح، تقدير بعمل آمد.