صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
بهار مهربانی در بهار قرآن
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
سحر شانزدهم ماه مبارک رمضان: گزیده‌ای از «مثل حبه های قند» به قلم محمدرضا رنجبر
شعار سال
کتاب‌خوان اردیبهشت ماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
علامه
در ششمین روز از هفته کتاب؛ نشست کتاب‌خوان با محوریت آثار علامه طباطبایی برگزار شد. با حضور علاقمندان و طلاب حوزه های علمیه، نشست کتاب‌خوان با محوریت علامه طباطبایی در کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، نرگس فرح بخش رئیس کتابخانه مرکزی ارومیه با اعلام این خبر گفت: در ششمین روز از هفته کتاب و به منظور بزرگداشت نام و یاد علامه طباطبایی،  نشست کتاب‌خوان با محوریت آثار ایشان در سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.
وی افزود: در این نشست که با همکاری مشترک کتابخانه مرکزی ارومیه، حوزه علمیه ریحانه الرسول و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ارومیه برگزار شد رضا میرزایی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه، پروین جهانی مدیر حوزه علمیه ریحانه الرسول،  حسن رحیمی مدیر حوزه علمیه برادران امام خمینی، جمعی از طلاب حوزه های علمیه برادران، طلاب حوزه علمیه خواهران ریحانه الرسول و تعدادی از علاقمندان به کتابخوانی حضور داشتند.
بخش نخست نشست به تبیین شخصیت و اندیشه علامه طباطبایی اختصاص یافت و رضا میرزایی، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه در این باره گفت: علامه طباطبایی در مباحث تفسیری و عقلی بی نظیر است و بعد از صفویه نخستین کسی بود که فلسفه و کلام اسلامی را در حوزه های علمیه احیا کرد.
میرزایی به ابعاد شخصیتی علامه اشاره کرد و گفت: تلاشگری و جدیت در مسایل علمی، اعتقاد به نیازسنجی عمیق و وظیفه شناسی و اشتیاق علمی از بارزه های ایشان بود، به طوری که بیست سال زحمت کشید و بیست جلد المیزان را نوشت.  
در بخش دوم نشست، کتاب های بدایه الحکمه ونهایه الحکمه توسط جعفر محمد علیزاده، رسائل التوحیدیه توسط حسین حبیبی، تفسیر المیزان توسط سمیه دلیر صف آرای اخگر معرفی شدند و در بخش پایانی کتابهایی درباره علامه با عناوین: اداراکات اعتیاری علامه طباطبایی و فلسفه فرهنگ نوشته علی اصغر مصلح توسط علی معین فر و  شناخت جامع علامه طباطبایی نوشته سید علی سیدی فرد توسط سیما باراندوزی معرفی شدند.