صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با سرپرست اداره کل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فراخوان بازسازی کتابخانه تفکر شهریار
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مسابقه‌ کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
همزمان با دهه فجر؛ مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني و شهداي مقاومت در ارومیه برگزار شد مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني و شهداي مقاومت به میزبانی کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان‌غربی، مراسم «بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت» با حضور سردار حبیب شهسواری، فرمانده سپاه شهداء استان، منوچهر جعفری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، محمودرضا مهرورز، رئیس سازمان بازرسی آذربایجان‌غربی، مدیران و مسئولان استانی، روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی، کتابداران و با مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، سپاه شهدا آذربایجان‌غربی و سازمان بسیج کارمندان سپاه شهدا در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

در ابتدای مراسم، منوچهر جعفری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، پس از تبریک ایام دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی ایران معجزه‌ای است که با رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید و با رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) وارد دهه پنجم حیات خود شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی افزود: پس از شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام، شهيد سپبهبد حاج قاسم سليماني؛ علاوه بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی متنوع توسط کتابخانه‌های عمومی استان، اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی تصمیم بر برگزاری مراسم گرامیداشت سردار شهید سلیمانی و شهدای مقاومت گرفت که با همکاری سپاه شهداء استان محقق شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی بیان داشت: سردار سلیمانی در طول جنگ تحمیلی، در جبهه‌های نبرد حضور داشت و بعد از جنگ به عنوان سرباز ولایت در خطوط مقدم منطقه و دنیا می‌جنگید.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی نه تنها افتخار ما ایرانیان، بلکه افتخار مسلمانان و دنیاست و اعترافاتی که بعد از شهادت ایشان از سوی رهبران بزرگ  کشورها بیان شده، نشان از عظمت والای این شهید بزرگوار دارد.

جعفری با جمله «علی تنها نیست، علی تنها نیست، علی تنها نیست» سخنان خود را به پایان برد.

سردار حبیب شهسواری، فرمانده سپاه شهداء آذربایجان‌غربی، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: دشمنان انقلاب اسلامی که در ۴۱ سال گذشته از هیچ تلاشی برای مقابله با ملت ایران دریغ نکرده‌اند، باید بدانند که ما با اراده راسخ، قدرتمندتر ایستاده‌ایم و خار چشم نظام سلطه در دنیا هستیم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، ابراز کرد: امروز ما در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفتیم که کلمه به کلمه آن را امام راحل با مجد و عظمت احیا کرد و رهبر معظم انقلاب بر استمرار آن رونق بیشتری افزود.

شهسواری افزود: حرکت رو به اعتلای ملت ایران با خلق معجزه حضور ۲۸ میلیونی در تشییع پیکر شهید سلیمانی نمایان و در تاریخ ایران و جهان ثبت شد.

وی با بیان اینکه سردار شهید سپهبد سلیمانی از مرگ و شهادت نمی هراسید، بیان کرد: سردار سلیمانی تربیت یافته مکتب امام بود و عمرش را در راه جهاد خدا سپری کرد و مزد جهاد او شهادت بود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، تاکید کرد: این جمله سردار سلیمانی که «خدایا مرا پاکیزه بپذیر» ما را یاد شهید باکری می اندازد چرا که خط آنها یکی است.

وی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد سلیمانی، تاکید کرد: اخلاص، ولایت پذیری، مردم داری و مردم یاری از جمله شاخصه های شخصیتی این شهید بود؛ سردار سلیمانی شهیدی که شهید بود و شهید شد و زنده ماند.

سردار شهسواری تاکید کرد: سردار سلیمانی مردی فراجناحی بود و عشق به خدمت داشت و مدیران و مسوولان در همه رده‌ها باید این تفکر سردار شهید را سرلوحه کار خود قرار دهند.

محمودرضا مهرورز، رئیس سازمان بازرسی آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم با اشاره به نقش محوری آمریکا در همه حوادث مخرب چهل سال گذشته انقلاب بیان داشت: اقتدار مقام معظم رهبری و پای کار بودن مردم در کنار رشادت نیروهای مسلح باعث سرافرازی انقلاب و ایران شده است.

وی با ابراز اینکه آمریکا به هر دری می‌زند تا به اهداف شوم خود علیه ایران اسلامی برسد اضافه کرد: ایالات متحده تاکنون در موضوعات فرهنگی، امنیتی و مرزی علیه کشورمان ناکام مانده و تنها مشکلی که توانسته‌اند ایجاد کنند، مشکلات اقتصادی با اعمال تحریم‌های ظالمانه بوده است.

رئیس سازمان بازرسی آذربایجان‌غربی با اشاره به ارائه راهبرد  گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: تبیین گام دوم انقلاب به جوانان در راستای آمادگی و شناخت نقاط ضعف و تبدیل آنها به نقاط قوت برای جلوگیری از به ثمر نشستن برنامه‌های دشمن ضرورت دارد.