صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
با حضور کتابداران و اعضای کتابخانه ها؛ کتابخانه مرکزی ارومیه میزبان مراسم گرامیداشت شهید سردار قاسم سلیمانی شد مراسم بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی با حضور اعضا، کارکنان و کتابداران در کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید، حاج قاسم سلیمانی با حضور اعضا، کارکنان و کتابداران در کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

سیامک محمدپور، معاون کتابخانه‌ مرکزی ارومیه در این خصوص گفت: ما در این فضای فرهنگی و مطالعاتی، وظیفه‌ خود می‌دانیم که همدل و همراه با دیگر آحاد مردم، قدرشناسی خود از رشادت‌ها و پایداری‌های سردار بزرگ ایران و اسلام و همچنین انزجار و خشم خود را از این عمل نابخردانه و تروریستی آمریکا نشان دهیم. به همین منظور مراسمی با حضور جمعی از همکاران ستادی، کتابداران و اعضای کتابخانه‌ مرکزی برگزار شد.

در این مراسم حجهت الاسلام رامین آقابابایی با معرفی سردار سلیمانی، فرازهایی از زندگی ایشان را بیان کرد و در ادامه با اشاره به وقایع هشت سال دفاع مقدس، گفت: سردار قاسم سلیمانی، از همان آغازین روزهای جنگ تحمیلی حضور بی‌بدیل و شجاعانه‌ خود را در دفاع از میهن اسلامی نشان داد. وی همواره یکی از شاخص‌ترین و کلیدی‌ترین فرماندهان سپاه پاسداران بود که با رشادتی وصف‌ناپذیر قلب دشمن را نشانه می‌گرفت.

وی افزود: این نقش کلیدی در سال‌های اخیر رنگ تازه‌ای به خود گرفت و شهید سلیمانی ابعاد دیگری را برای دفاع از امنیت مرزهای ایران برگزید. آن سردار دلیر، با هوشمندی و شجاعت تمام و در طی سال‌ها ایستادگی و مبارزه، موفق شد گروهک‌های تروریستی و دست‌نشانده‌ در خاورمیانه به خصوص داعش را در هم بشکند و امنیت و آرامش را به بسیاری از کشورهای اسلامی چون عراق و سوریه بازگرداند.

آقابابایی در ادامه از ویژگی‌ها و اخلاق مردمی سردار سلیمانی یاد کرد و گفت: با وجود این‌که سردار قاسم سلیمانی بیرون از مرزهای ایران همچون تیری بر قلب دشمنان فرو می‌نشست، اما همواره برای مردم ایران، مردی مهربان و بزرگ‌منش بود، تا جایی که بسیاری از مردم او را با نام حاج قاسم خطاب می‌کردند.

در پایان گزارشی از حضور چشمگیر مردم در مراسم عزاداری شهید سلیمانی ارائه شد و حجت الاسلام آقابابایی تصریح کرد: سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی یکی از بزرگ‌ مردانی است که همواره نام و یاد او بر زبان و دل‌های ایرانیان جاری خواهد ماند و مردم قدرشناس ما در این ایام ثابت کردند که صدها و هزاران سلیمانی از خاک گلگون میهنمان خواهد رویید.

برپایی ایستگاه یادبود، ایجاد پنل تجلیل و تسلیت و تهیه‌ روزنامه دیواری در بخش کودک از دیگر فعالیت های کتابخانه مرکزی ارومیه بود.

آقابابايي در ادامه از ويژگي‌ها و اخلاق مردمي سردار سليماني ياد كرده و گفت: با وجود اين‌كه سردار قاسم سليماني بيرون از مرز‌هاي ايران همچون تيري بر قلب دشمنان فرو مي‌نشست، اما همواره براي مردم ايران، مردي مهربان و بزرگ‌منش به شمار مي‌آمد، تا جايي كه بسياري از مردم او را با نام حاج قاسم خطاب مي‌كردند.

در پايان گزارشی از حضور چشمگير مردم در مراسمات عزاداري ويژه‌ شهيد سليماني ارائه شد و سخنران تصريح كرد: سردار سپهبد حاج قاسم سليماني يكي از بزرگ‌ مردانيست كه همواره نام و ياد او بر زبان و دل‌هاي ايرانيان جاري خواهد ماند و مردم قدرشناس ما در اين ايام ثابت كردند كه صد‌ها و هزاران سليماني از خاك گلگون ميهنمان خواهد روييد.

ايجاد ايستگاه يادبود، ايجاد پنل تجليل و تسليت و تهيه‌ روزنامه ديواري در بخش كودك از دیگر فعالیتهای کتابخانه مرکزی ارومیه بود.