صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
به مناسبت شهادت سردار قاسم سليماني؛ برنامه‌های فرهنگی در كتابخانه شهيد مهدي اميني اروميه اجرا شد برنامه‌های فرهنگی نوشتن دلنوشته، روایت زندگی سردار سلیمانی و معرفی كتاب در كتابخانه شهيد مهدي اميني اروميه اجرا شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، با هدف آشنايي اعضاء با زندگينامه شهيد سردار سليماني، فعالیتهای فرهنگی در كتابخانه شهيد مهدي اميني اروميه برگزار شد.

الهام خدايي، مسئول كتابخانه شهيد مهدي اميني گفت: با اجرای برنامه‌های فرهنگی سعی در شناساندن شخصیت والای شهید سردار سلیمانی برای کودکان و نوجوانان داریم.

خدايي افزود: اعضاء با نوشتن دلنوشته‌هاي خود، احساس خودشان را در غم اندوه از دست دادن شهید سردار حاج قاسم سليماني را بيان كردند.

«من دست بوس توام كه خاكريز را لمس كردي، خون را ديدي. مرگ را به سخره گرفتي و شهد شهادت را نوشيدي » و «چشم هاي خسته ات گواهي ميداد چشم انتظاري را، شهادتت مبارك سردار» از نمونه دلنوشته‌های اعضاء کتابخانه بود.

فضاسازي و روايت زندگينامه سردار شهيد از ديگر برنامه‌هاي كتابخانه بود و همچنين کتاب «بچه‌هاي حاج قاسم» خاطرات سردار سرتيپ دوم آزاده، حسين معروفي معرفی شد. سردار معروفي در سال 1367 و چهار روز پس از پذيرش قطعنامه 598 شوراي امنيت در شلمچه در حالي به اسارت نيروهاي بعثي در آمد كه امكان فرار از معركه برايش مهيا بود اما مقاومت كرد و بچه‌هاي گردانش را تنها نگذاشت و همراه آنان اسير شد.