صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
به میزبانی کتابخانه مرکزی ارومیه؛ كارگاه آموزش مهارت‌هاي زندگي برگزار شد كارگاه آموزش مهارت‌هاي زندگي به همت کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، كارگاه مهارت‌هاي زندگي با محوريت خانواده و با سخنراني علي قاسمي، پژوهشگر و مدرس دانشگاه در زمينه‌ مشاوره‌ خانواده در سالن استاد شهريار كتابخانه‌ مركزي اروميه برگزار شد.

علي قاسمي، مدرس دانشگاه در حضور جمعي از كتابداران، مادران و علاقه‌مندان مباحثي را پيرامون مهارت‌هاي ارتباطي زوجين در بستر خانواده بیان كرد.

قاسمي گفت: مهمترين رسالت بشر آموختن هنر زندگي و انتشار آن در رفتارها و گفتارهاييست كه شخصيت ما را شكل مي‌دهند.

وي در ادامه دوره‌هاي بحث خود را به سه بخش قبل از ازدواج، حين ازدواج و بعد از ازدواج تقسيم‌بندي كرده و افزود: در مرحله‌ي اول بايد توجه داشت همانطور كه انتخاب رشته‌ي تحصيلي و انتخاب شغل زمينه‌ساز رشد و تثبيت دوره‌ موفقيت ما در زندگي به شمار مي آيند، انتخاب همسر مناسب نيز بسيار حائز اهميت مي‌باشد. به همين منظور جوانان بايد در انتخاب‌هاي خود دقت بسيار به خرج داده و از گزينش‌هاي مبتني بر شكست بپرهيزند.

سخنران کارگاه افزود: مرحله‌ي دوم، ارتباط  در حين ازدواج مي‌باشد. بايد متذكر شد كه اغلب، رفتارهاي زوجين در اين دوره از عواطف و احساسات سرچشمه مي‌گيرد و طرفين تلاش مي‌كنند براي جلب توجه يك‌ديگر به هر كاري دست بزنند. پس نبايد انتظار داشت كه عمق عواطف به همين شكل به دوران بعد از ازدواج نيز تسري يابد.

قاسمي در تشريح مرحله بعد از ازدواج ادامه داد: زوجين نبايد با تصورات قبل از ازدواج به دوران بعد از ازدواج وارد شوند چرا كه اين دوران تفاوت‌هاي بسياري با دوره‌هاي قبل دارد. در اين دوران زوجين به طور مستقيم با خانواده‌هاي يك‌ديگر ارتباط برقرار مي‌كنند و اگر اين روابط مبتني بر احترام متقابل نباشد و يا يكي از زوجين قدرت كنترل دخالت‌هاي اعمال شده از سوي خانواده‌ خود را نداشته باشد، ساختار خانواده با آسيب‌هاي جدي مواجه خواهد شد.

قاسمی اظهار کرد: زوجين بايد با آموختن مهارت‌هاي ارتباطي از گرفتار شدن در دام تكرار و دلزدگي پيشگيري كنند چون كه يكي از ويژگي‌هاي انسان رويكرد تنوع‌طلبانه به زندگيست و اگر همسران بتوانند همواره ابعاد مثبت يك‌ديگر را در مركز توجه داشته باشند رابطه‌اي محكم و پايدار خواهند داشت.