صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با سرپرست اداره کل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
بهار مهربانی در بهار قرآن
بیست و هفتمین دوره هفته کتاب
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب‌خوان خرداد ماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
با ترجمه سرپرست امور انجمن‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی؛ کتاب‌ «نگارش و انتشار علمی موفق» منتشر شد تاب‌ «نگارش و انتشار علمی موفق» توسط زهرا کریم‌خانی، سرپرست امور انجمن‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ترجمه شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، كتاب «نگارش و انتشار علمي موفق» اثر لين لويس گايلت و لتيزيا گاگليلمو با همکاری زهرا كريم‌خاني، كارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش‌شناسي و سرپرست امور انجمن‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی و حيدر اسماعيلي، ترجمه و توسط انتشارات چاپار به چاپ رسيد.

زهرا كريم خاني در معرفي اين كتاب‌ گفت: كتاب «نگارش و انتشار علمي موفق» شامل 150 صفحه است كه در هشت فصل تنظيم شده است. ايجاد تعادل در كار حرفه‌اي (تدريس، پژوهش و ارائه خدمات)، آشنايي با اشكال رايج انتشار علمي، نقش پژوهشگر، همكاري پژوهشگران در پژوهش، نشر ديجيتال و مالكيت فكري و تشكيل جامعه پژوهش‌گران از سرفصل‌هاي مهم اين كتاب مي‌باشد.

در مقدمه اين كتاب که توسط علیرضا اسفندیاری مقدم نوشته شده؛ آمده است: يكي از نهادهاي متأثر از انقلاب(هاي) نوظهور، دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي هستند كه در اين رهگذر ناگزيرند مدام خود را با سياست‌ها و سياستگذاري‌هاي علمي ملي و بين‌المللي سازگار كنند. اهتمام نظري و عملي به رتبه‌بندي‌ها، مشكلات اقتصادي، برقراري ارتباط با صنعت و جامعه، كم شدن تعداد دانشجويان، فشارهاي سياسي و نظاير آنها، بخشي از چالش‌هايي است كه مديريت دانشگاه‌ها را درگير خود كرده‌اند. از سويي، اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها (اعم از رسمي و قراردادي) براي بقاء، موفقيت و اثرگذاري پايدار، داشتن يك رويكرد حرفه‌اي جامع را به عنوان يك ضرورت و راهبرد قلمداد مي‌كنند.

اين كتاب به عنوان مرجعي براي جامعه دانشگاهي است كه مايل به تقويت رزومه خود هستند و يا مي‌خواهند در راستاي همكاري با ساير پژوهشگران، برگزاري دوره‌ها، كارگاه‌هاي آموزشي و هم انديشي‌هاي علمي گام بردارند.