صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
با ترجمه سرپرست امور انجمن‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی؛ کتاب‌ «نگارش و انتشار علمی موفق» منتشر شد تاب‌ «نگارش و انتشار علمی موفق» توسط زهرا کریم‌خانی، سرپرست امور انجمن‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ترجمه شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، كتاب «نگارش و انتشار علمي موفق» اثر لين لويس گايلت و لتيزيا گاگليلمو با همکاری زهرا كريم‌خاني، كارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش‌شناسي و سرپرست امور انجمن‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی و حيدر اسماعيلي، ترجمه و توسط انتشارات چاپار به چاپ رسيد.

زهرا كريم خاني در معرفي اين كتاب‌ گفت: كتاب «نگارش و انتشار علمي موفق» شامل 150 صفحه است كه در هشت فصل تنظيم شده است. ايجاد تعادل در كار حرفه‌اي (تدريس، پژوهش و ارائه خدمات)، آشنايي با اشكال رايج انتشار علمي، نقش پژوهشگر، همكاري پژوهشگران در پژوهش، نشر ديجيتال و مالكيت فكري و تشكيل جامعه پژوهش‌گران از سرفصل‌هاي مهم اين كتاب مي‌باشد.

در مقدمه اين كتاب که توسط علیرضا اسفندیاری مقدم نوشته شده؛ آمده است: يكي از نهادهاي متأثر از انقلاب(هاي) نوظهور، دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي هستند كه در اين رهگذر ناگزيرند مدام خود را با سياست‌ها و سياستگذاري‌هاي علمي ملي و بين‌المللي سازگار كنند. اهتمام نظري و عملي به رتبه‌بندي‌ها، مشكلات اقتصادي، برقراري ارتباط با صنعت و جامعه، كم شدن تعداد دانشجويان، فشارهاي سياسي و نظاير آنها، بخشي از چالش‌هايي است كه مديريت دانشگاه‌ها را درگير خود كرده‌اند. از سويي، اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها (اعم از رسمي و قراردادي) براي بقاء، موفقيت و اثرگذاري پايدار، داشتن يك رويكرد حرفه‌اي جامع را به عنوان يك ضرورت و راهبرد قلمداد مي‌كنند.

اين كتاب به عنوان مرجعي براي جامعه دانشگاهي است كه مايل به تقويت رزومه خود هستند و يا مي‌خواهند در راستاي همكاري با ساير پژوهشگران، برگزاري دوره‌ها، كارگاه‌هاي آموزشي و هم انديشي‌هاي علمي گام بردارند.