صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با مدیرکل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع دهمین جشنوار کتابخوانی رضوی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فایل دانلود منابع دهمین کتابخوانی رضوی
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
معرفی کتاب با موضوع حجاب و عفاف
منو
موسیقی
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
به میزبانی کتابخانه عمومی شهید بهشتی سلماس؛ کتاب «بهارنارنج هاي مست» رونمایی شد مراسم رونمايي ازكتاب«بهارنارنج هاي مست» نوشته مريم كنگرلويي به میزبانی کتابخانه عمومی شهید بهشتی سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، مراسم رونمايي ازكتاب «بهارنارنج‌هاي مست» نوشته مريم كنگرلويي، شاعر و كتابدار کتابخانه شهید بهشتی سلماس؛ با حضور نويسنده كتاب؛ هادي درستي، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان؛ مهرزاد صدقياني، نويسنده و شاعر؛ لاچين جليلي، رئيس كمسيون فرهنگي شوراي شهر؛ اعضاي انجمن شعر نيمتاج سلماسي و جمعي از علاقمندان به شعر و ادب در كتابخانه عمومی شهيد بهشتي برگزار شد.

در این مراسم، هادي درستي، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سلماس  گفت: خدا را شاكرم كه اولين كتاب شعر از كتابدار هنرمندمان رونمايي شد و اميدوارم كه اين كتاب نقطه شروع خوبي براي كارهاي بعدي کتابدار شاعر باشد.

مهرزاد صدقياني، نويسنده و شاعر سلماسي حاضر در مراسم اظهار داشت: در ابيات اين شعرها، مفاهيم عميق در عبارات كوتاه به صورت يكپارچه و پيوسته بيان شده است و چشم اندازهاي اين اشعار متفاوت است كه مضامين شعر را در نزد مخاطب تكراري جلوه نميدهد.

صدقیانی افزود: تصاوير محسوس شعرها از همان ابتدا مخاطب را جذب مي‌كند و هيجان حاصل از كلمات بكر در شعر، خواننده را راغب مي‌كند همچنان با انسجام خاص تا پايان شعر همراه شود.

علي اصغر غفوري‌نيا، نويسنده و پژوهشگر در حوزه ادبيات بیان کرد: مجموعه‌ شعر «بهار نارنج هاي مست» از همان جايي شروع مي‌شود كه شاعر مسير حرفه‌اي خود را آغاز كرده است. اين كتاب شروع كشف دنياي دروني مريم كنگرلويي و انعكاس آن در شعر است. وی ادامه داد: مجموعه‌ي ايشان، بسيار توانمند است و من در آن، رنگ خيال، مفهوم‌پردازي و زيبا انديشي‌هايي را ديدم كه مختص خود شاعر است.

لاچين جليلي، عضو شوراي فرهنگي شهرستان اظهار كرد: اولين نكته اي كه بايد توجه نمود اين است كه اين شعرها ثمره‌ي يك نگاه مدرن و امروزي به پاكي محبت و دوست داشتن است و استفاده از كلمات و عبارات ساده و روان امروزي باعث عدم نياز به مراجعه‌ي فرامتني براي درك كامل شعر شده است.

مريم كنگرلويي، نويسنده كتاب، به عنوان آخرين سخنران مراسم، ضمن تشكر از ميهمانان و برگزاركنندگان اين مراسم گفت: اين كتاب يك كتاب عاشقانه است؛ براي «تو»يي سروده شده است كه شاعر براي آمدنش خود را زيباتر مي‌كند، اما اشعاري عاشقانه است كه وجود معشوق را به رخ عاشق مي‌كشد. ما در شعر عاشقانه به اين سنت عادت كرده‌ايم كه همه چيز جهان را در وجود معشوق حل كنيم. انحلال در معشوق اگرچه ريشه در باورهاي فكري و عارفانه دارد اما به شعر عاشقانه حتي عاشقانه‌هاي محض نيز تسري پيدا كرده است. در شعرهاي عاشقانه‌، همه چيز جهان از جمله شخصيت انساني معشوق، از وجود عاشق رنگ و نور مي‌گيرد؛ اما اشعار اين كتاب اشعار مدرن به تمام معني است. اشعاري كه در آن معشوق و عاشق هر دو شخصيت انساني دارند و همه چيز جهان از شخصيت هر دوي آن‌ها رنگ و نور مي‌گيرد.

شعرخوانی توسط حضار بخش پایانی مراسم بود.