صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با سرپرست اداره کل
البوم
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فراخوان بازسازی کتابخانه تفکر شهریار
کتاب‌خوان اسفندماه
گام دوم انقلاب: پایبندی به اصول
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مسابقه‌ کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
با هدف برنامه‌ریزی فرهنگی برای دانش‌آموزان؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی ماکو برگزار شد همزمان با آغاز سال تحصیلی، سومين جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان ماکو به ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل كتابخانه‌هاي عمومي آذربایجان‌غربی؛ سومين جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان ماکو  به رياست حسین عباسی، فرماندار و با حضور صابر عبداله‌پور، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي؛ نعمت محرم‌پور،  شهردار ماکو؛  اکبر باباپور، رئيس اداره آموزش وپرورش؛ اسماعيل محمدزاده، عضو حقيقي انجمن؛ سجاد اسماعیل‌زاده ، رئيس اداره هلال احمر و عضو حقيقي انجمن و حسن ساری‌زاده ، نویسنده حوزه کودک و عضو حقيقي انجمن برگزار شد.

 در این جلسه، حسین عباسی، فرماندار ماکو با تبریک آغاز بهار تعلیم و تربیت گفت: اعضای انجمن برای اجرای برنامه‌های مشارکتی، تشویق دانش‌آموزان کتابخوان در سطح مدارس و دانشجویان در دانشگاهها برنامه‌ریزی کنند.

فرماندار ماکو با تاکید بر اجرای «طرح کتابخوان نمونه» در سطح مدارس و بین اقشار مختلف شهرستان اظهار داشت: در این طرح، متولیان امر با استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاهی، فرهنگیان و فرهیختگان، کتابخوان‌های نمونه را شناسایی کنند تا با اهداء مدال افتخار کتابخوان به کتابخوان‌های نمونه، انگیزه سایر افراد برای کتابخوانی افزایش یابد.

عباسی اجرای جلسات «با من بخوان» و همچنین «نقد و بررسی کتاب» را در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان موثر دانست و افزود: هرگونه اقدام در حوزه کتاب و کتابخوانی نیازمند همکاری،  تعامل و احساس مسئولیت تمامی بخش‌ها است.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ماکو از شهرداران و همچنین مدیریت آموزش و پرورش خواست اجرای برنامه‌های فرهنگی و نصب المان‌های مربوط به کتاب در سطح شهر و مدارس را در دستور کار خود قرار دهند.

واریز صد میلیون ریال از سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی توسط شهرداری تا بیستم مهرماه، بررسی و برنامه‌ریزی برای اجرای طرح اهدای مدال کتابخوان نمونه به دانش‌آموزان کتابخوان، اجرای طرح «با من بخوان» توسط کتابداران در مدارس ابتدایی سطح شهر با همکاری آموزش و پرورش، اجرای مسابقه خاطره‌نویسی با موضوعات «من و کتاب» و «من و کتابخانه»  در بین دانش آموزان متوسطه اول سطح شهر  با همکاری آموزش و پرورش از مصوبات این جلسه بود.