صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
ارتباط با سرپرست اداره کل
البوم
ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت باد
بازديدها
برنامه هفتگی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
بهار مهربانی در بهار قرآن
تصوير ها
دانلود منابع رضوی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب‌خوان خرداد ماه
گام دوم انقلاب: مردمی ترین انقلاب عصر جدید
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی
ورود
گزارش تصویریبيشتر
در کتابخانه مرکزی ارومیه؛ قرآن هاي خطي، چاپ سنگي و سربي به نمایش گذاشته شد همزمان با ماه مبارك رمضان، قرآن هاي خطي، چاپ سنگي و سربي در بخش نسخ خطی كتابخانه مركزي اروميه به نمايش در آمد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌‌هاي عمومي آذربايجان غربي، به مناسبت ماه رمضان و نزول قرآن کریم در لیالی قدر، قرآن هاي خطي، چاپ سنگي و سربي در بخش نسخ خطی كتابخانه مركزي برای عموم به نمایش گذاشته شد.

رضا محمودپور، مسئول بخش نسخ خطي، چاپ سنگي و سربي کتابخانه مرکزی در این باره  گفت: دو نسخه قرآن كريم نفيس به قطع وزيري و جيبي با قدمت 400 و 250 سال كه از لحاظ هنري و تذهيب و طلا اندازي داراي نفاست مي‌باشند در معرض نمایش عموم قرار گرفت.

وی افزود: قرآنهاي چاپ سنگي در انواع قطع كوچك، قرآنهاي چاپ قديم بسيار ريز، كتب ادعيه چاپ سنگي، نسخه خطي زيارت امام حسين (ع) و امام رضا(ع) از دیگر کتابهای نمایشگاه نسخ خطی هستند.

محمودپور بیان کرد: به مناسبت شهادت امير المومنين علی(ع)، قديمي ترين كتاب خطي، کتاب «احقاق الحق» كه شهيد قاضي نورالله شوشتري در توصيف اميرالمومنين(ع) نوشته است نیز، به نمايش گذاشته شد.

مسئول بخش نسخ خطي، چاپ سنگي و سربي کتابخانه مرکزی ارومیه با بیان اینکه قرآن كريم در ماه مبارك رمضان نازل شده است افزود: فرصت مناسبي براي برجسته كردن موضوعات علوم قرآني در كتابخانه‌هاست به ويژه كه مردم به كتب دست نويس علاقمندند و با رغبت و كنجكاوي دسترسي به اين منابع را دنبال مي كنند.


گفتنی است اين نمايشگاه موضوعي، بيست وهشت ارديبهشت شروع شده و به دليل استقبال مراجعين به ويژه جوانان ودانش آموزان تا 9 خرداد ادامه خواهد داشت.